Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa usługa w IKO. PKO BP wprowadził do swojej aplikacji płatności za autostrady

Na razie nowa usługa PKO BP pomaga w przejazdach autostradą A1

W markecie Google Play znajdziecie najnowszą aktualizację aplikacji IKO, która zawiera moduł umożliwiający automatyczną płatność za przejazd autostradami w Polsce. Na razie nie widzę jeszcze odpowiedniej aktualizacji w App Store, ale zakładam, że wkrótce i tam się pojawi. Udostępniona przez PKO BP nowa usługa na razie umożliwia uregulowanie należności za przejazd autostradą A1.

Przeczytajcie także: Autopay trafia do czwartego banku

Zamiar umożliwienia użytkownikom IKO płatności za przejazdy niektórymi odcinkami dróg w Polsce przedstawiciele PKO BP zdradzili już wiosną bieżącego roku. Wówczas wyrażali nadzieję, że rozwiązanie pojawi się jeszcze przed wakacjami. Jak widać, planu tego nie udało się zrealizować, ale ostatecznie nowa funkcja trafiła do IKO.

Przeczytajcie także: W IKO pojawią się płatności za autostrady

IKO nie jest pierwszą aplikacją bankową, która pozwala na automatyczne płatności drogowe. Wcześniej tego rodzaju rozwiązanie zostało zaimplementowane m.in. w apce Millennium, ING, Pekao czy EnveloBanku. Wszystkie te instytucje współpracują przy tej usłudze z operatorem aplikacji Autopay, która pozwala na płatności za przejazdy nie tylko A1, ale i A4. Natomiast PKO BP postawił na własne rozwiązanie w tym obszarze, przygotowane przy współpracy ze spółką PKO Finat. Płatności za autostrady znajdują się także w aplikacji SkyCash.

Co ciekawe dziś odbędzie się konferencja prasowa, podczas której PKO BP zaprezentuje plany rozwojowe aplikacji IKO. Po szczegóły zapraszam na cashless.pl za kilka godzin. Natomiast sposób aktywacji usługi autostradowej PKO BP wyjaśnia na planszy, którą znajdziecie w aplikacji na Androida:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies