Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zakładanie konta przez selfie oraz płatności za autostrady. PKO BP wprowadzi nowe usługi w IKO w ciągu kilku tygodni

Przy wdrożeniach nowych funkcji PKO BP współpracuje ze spółkami Identt i PKO BP Finat

Podczas wczorajszej konferencji prasowej władze PKO BP poinformowały o dodaniu ciekawej funkcji do aplikacji IKO, czyli asystenta głosowego Talk2IKO. Okazuje się jednak, że to nie koniec nowości, z jakich wkrótce będą mogli korzystać użytkownicy aplikacji IKO. W ciągu najbliższych tygodni, być może jeszcze przed wakacjami, w aplikacji PKO pojawi się możliwość płatności za przejazd autostradami oraz opcja zakładania rachunku przez nowych klientów za pośrednictwem selfie.

Przeczytajcie także: PKO BP zaprezentował usługę Talk2IKO

Płatności za przejazd płatnymi odcinkami dróg w Polsce są obecnie dostępne w aplikacji jednego banku, czyli Millennium. Ten korzysta przy tym z rozwiązania dostarczanego przez Autopay, czyli spółkę założoną przez trójmiejską firmę Blue Media. Konkurencyjne usługi oferuje także SkyCash. PKO BP postanowił jednak pójść własną drogą i system do płatności za przejazdy autostradami opracował za pośrednictwem swojej spółki zależnej PKO BP Finat. To umożliwia sprzedawanie tej usługi innym bankom.

Jak to ma działać w praktyce? Rozwiązanie wymaga wprowadzenia do aplikacji numerów rejestracyjnych auta. Następnie na bramkach przy wjeździe i zjeździe z autostrady są one rozpoznawane przez system wyposażony w kamery, a szlabany są podnoszone automatycznie. Należność jest pobierana z konta albo karty płatniczej.

Przeczytajcie także: Auto przez internet od PKO BP

Natomiast nad drugą, anonsowaną właśnie usługą, która wkrótce znajdzie się w IKO, PKO BP pracuje wspólnie z firmą Identt. Usługa ta umożliwi nowemu klientowi założenie rachunku w banku za pośrednictwem wykonania zdjęcia dowodu osobistego oraz selfie. Tego rodzaju funkcja oferowana już jest przez kilka innych instytucji. Ostatnio wprowadziły je m.in. BNP Paribas, Millennium i ING.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies