Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dzień newsów z Autopay w roli głównej. Usługę wprowadził właśnie ING Bank Śląski

Dziś o udostępnieniu Autopay informowały także Bank Pekao oraz operator aplikacji Yanosik

ING Bank Śląski wprowadził do swojego systemu internetowego oraz aplikacji Moje ING mobile usługę Autopay pozwalającą na automatyczne płatności za przejazdy autostradami w Polsce. Aby skorzystać z tego rozwiązania, należy je aktywować w zakładce Autostrady w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej, wprowadzić dane pojazdu oraz wskazać konto, z którego ma być pobierana opłata.

Przeczytajcie także: Yanosik wprowadza Yanosik Pay

Automatyczny system płatności Autopay działa od lata 2019 roku na wszystkich bramkach poboru opłat AmberOne Autostrady A1 pomiędzy Toruniem a Gdańskiem oraz na A4 na odcinku Katowice-Kraków. Dzięki Autopay kierowca nie czeka w kolejce przed bramkami – zwalnia lub zatrzymuje się na chwilę, aby system odczytał numer tablicy rejestracyjnej. Po rozpoznaniu pojazdu podnosi się szlaban. W trakcie przejazdu przez bramkę nie trzeba niczego potwierdzać w telefonie. Opłata za przejazd zostanie automatycznie pobrana z konta po wyjeździe z autostrady.

Autopay powoli staje się standardem w polskiej bankowości. ING jest już czwartym bankiem, który wprowadził tę usługę do swojej oferty. Pierwszym był Millennium, a później wdrożył ją Bank Pocztowy. Dziś w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że usługę Autopay uruchomił także Bank Pekao oraz że została ona zintegrowana z aplikacją dla kierowców Yanosik, gdzie działa pod nazwą Yanosik Pay.

Przeczytajcie także: Autopay już działa w serwisach Pekao

– Już ponad 300 tys. kierowców używa na co dzień Autopay, by móc wygodnie poruszać się po polskich autostradach. Dzięki naszemu rozwiązaniu płatność za autostrady odbywa się w pełni automatycznie i całkowicie bezdotykowo, co ma obecnie niebagatelne znaczenie. Cieszymy się ogromnie, że do grona naszych partnerów dołączył ING Bank Śląski, jeden z liderów sektora bankowego w Polsce – mówi Miłosz Kurzawski, zarządzający Autopay. Marka Autopay zdobyła tytuł Fintech Future 2020, czyli nagrodę cashless.pl dla fintechu o największym potencjale wzrostowym.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies