Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Autopay w Pekao już działa. Bank uruchomił usługę zapowiedzianą kilka dni temu

Autopay to system do płatności za przejazdy płatnymi odcinkami dróg w Polsce

Bank Pekao poinformował o udostępnieniu usługi Autopay w bankowości elektronicznej Pekao24 oraz aplikacji PeoPay. Dzięki temu klienci instytucji mogą w uproszczony sposób płacić za przejazdy autostradami w Polsce. Na razie dotyczy to dwóch odcinków: A1 AmberOne (bramki oznaczone symbolem AmberGO) oraz A4 Katowice-Kraków (bramki ze znakiem czarnej kamery na żółtym tle).

Przeczytajcie także: Google stawia kolejny krok w finansach

W usłudze Autopay oferowanej przez trójmiejską firmę Blue Media wykorzystano mechanizm identyfikacji tablic rejestracyjnych. Aby ją aktywować, należy zalogować się do aplikacji PeoPay lub serwisu Pekao24 i uzupełnić niezbędne dane: adres e-mail oraz informacje dotyczące pojazdu. Trzeba też wybrać, z jakiego rachunku ma być realizowana płatność. W trakcie przejazdu system automatycznie zidentyfikuje zapisany pojazd. Sygnalizacja świetlna zmieni wówczas kolor na zielony i system podniesie szlaban. Opłata zostanie pobrana z wybranego konta.

Przeczytajcie także: mBank rozszerzył wykorzystanie mobilnej autoryzacji

Na temat tej integracji mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl jeszcze pod koniec lipca, kiedy Pekao zapowiedział rychłe udostępnienie Autopay. Pekao to trzeci bank, który oferuje Autopay. Najpierw rozwiązanie to wprowadził Millennium, potem Bank Pocztowy wraz z EnveloBankiem. Przed końcem tego roku, usługę ma zaoferować także SGB Bank. Z Autopay mogą też korzystać użytkownicy aplikacji Yanosik. Nad alternatywnym projektem pracuje PKO. Warto dodać, że płatności za autostrady w aplikacji oferuje także SkyCash. Wszystkie te rozwiązania działają na razie na A1 oraz A4 między Krakowem a Katowicami. Niedawno operator A4 poinformował, że na tym odcinku jesienią mogą wzrosnąć ceny ale utrzyma rabat dla użytkowników aplikacji.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies