Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Autopay w Pekao już działa. Bank uruchomił usługę zapowiedzianą kilka dni temu

Autopay to system do płatności za przejazdy płatnymi odcinkami dróg w Polsce

Bank Pekao poinformował o udostępnieniu usługi Autopay w bankowości elektronicznej Pekao24 oraz aplikacji PeoPay. Dzięki temu klienci instytucji mogą w uproszczony sposób płacić za przejazdy autostradami w Polsce. Na razie dotyczy to dwóch odcinków: A1 AmberOne (bramki oznaczone symbolem AmberGO) oraz A4 Katowice-Kraków (bramki ze znakiem czarnej kamery na żółtym tle).

Przeczytajcie także: Google stawia kolejny krok w finansach

W usłudze Autopay oferowanej przez trójmiejską firmę Blue Media wykorzystano mechanizm identyfikacji tablic rejestracyjnych. Aby ją aktywować, należy zalogować się do aplikacji PeoPay lub serwisu Pekao24 i uzupełnić niezbędne dane: adres e-mail oraz informacje dotyczące pojazdu. Trzeba też wybrać, z jakiego rachunku ma być realizowana płatność. W trakcie przejazdu system automatycznie zidentyfikuje zapisany pojazd. Sygnalizacja świetlna zmieni wówczas kolor na zielony i system podniesie szlaban. Opłata zostanie pobrana z wybranego konta.

Przeczytajcie także: mBank rozszerzył wykorzystanie mobilnej autoryzacji

Na temat tej integracji mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl jeszcze pod koniec lipca, kiedy Pekao zapowiedział rychłe udostępnienie Autopay. Pekao to trzeci bank, który oferuje Autopay. Najpierw rozwiązanie to wprowadził Millennium, potem Bank Pocztowy wraz z EnveloBankiem. Przed końcem tego roku, usługę ma zaoferować także SGB Bank. Z Autopay mogą też korzystać użytkownicy aplikacji Yanosik. Nad alternatywnym projektem pracuje PKO. Warto dodać, że płatności za autostrady w aplikacji oferuje także SkyCash. Wszystkie te rozwiązania działają na razie na A1 oraz A4 między Krakowem a Katowicami. Niedawno operator A4 poinformował, że na tym odcinku jesienią mogą wzrosnąć ceny ale utrzyma rabat dla użytkowników aplikacji.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies