Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
W zasadzie można było się tego spodziewać. Yanosik wprowadza Yanosik Pay do płatności na autostradach

Przy wdrożeniu Yanosik Pay operator aplikacji nawiązał współpracę z firmą Blue Media, która oferuje Autopay

Spółka Neptis, będąca operatorem aplikacji Yanosik, poinformowała właśnie o udostępnieniu usługi Yanosik Pay. Dzięki niej, można zapłacić za przejazdy niektórymi odcinkami dróg w Polsce – autostradą A1 na całej długości oraz A4, między Krakowem a Katowicami. Przy wdrożeniu Neptis nawiązał współpracę z trójmiejską firmą Blue Media, oferującą dobrze już znaną na polskim rynku aplikację Autopay. Yanosik Pay to efekt integracji z systemem Autopay.

Przeczytajcie także: Wystartowało Allegro Pay

Aby skorzystać z nowej możliwości, użytkownicy Yanosika powinni zaktualizować swoją aplikację do najnowszej wersji. Następnie w menu trzeba wybrać opcję "Yanosik Pay" i założyć konto w systemie. Po wprowadzeniu numeru rejestracyjnego auta oraz dodaniu karty, kierowca może przejeżdżać przez wyznaczone strefy w punktach poboru opłat i nie tracić czasu na stanie w korkach do kas. Zainstalowane na bramkach urządzenia odczytują tablicę rejestracyjną i automatycznie podnoszą szlaban (tzw. videotolling) a płatność jest pobierana z rachunku karty.

Autopay to obecnie najpopularniejsza w Polsce apka do płatności za autostrady. Korzysta z niej już kilkaset tysięcy klientów, w tym posiadacze rachunków w trzech bankach (Millennium, Pocztowy i Pekao), którzy mogą korzystać z Autopay bezpośrednio w bankowości mobilnej. Jeszcze w tym roku Autopay ma trafić także do aplikacji SGB Mobile. Konkurencyjnym rozwiązaniem jest system wdrożony przez SkyCash. Nad własną usługą autostradową pracuje także PKO BP.

Przeczytajcie także: Blik zbliżeniowy wejdzie z opóźnieniem

Yanosik Pay, to kolejna usługa ze słowem "pay" w nazwie, jaka w ostatnim czasie znalazła się na polskim rynku. Niedawno Allegro uruchomiło Allegro Pay do płatności za zakupy na platformie. Orlen Pay to system do regulowania należności za tankowanie na stacjach benzynowych. Są też Lidl Pay i Żappka Pay do płatności w sklepach stacjonarnych. Wkrótce ma też pojawić się Spark Pay do płatności i odbierania e-paragonów m.in. w sklepach Ikea.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies