Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nie złożyliście jeszcze PIT-u? Zostało na to kilka dni. Może w tym pomóc aplikacja mObywatel

Za pomocą aplikacji mObywatel można potwierdzić tożsamość osoby wysyłającej deklarację podatkową

Na rozliczenie zeznania podatkowego czasu zostało niewiele, termin upływa 30 kwietnia. Urzędnicy przypominają, że można to załatwić online i wskazują, że Polacy złożyli już w ten sposób ponad 5 mln zeznań za 2020 rok. Aby to zrobić, wystarczy wejść na stronę podatki.gov.pl, wybrać podatek PIT, a później Twój e-PIT. Zalogować się można na trzy sposoby: danymi podatkowymi (przychód z poprzedniej deklaracji rocznej), przez Profil Zaufany lub aplikację mObywatel.

Przeczytajcie także: SkyCash stawia na crowdfunding i uruchamia platformę SkyAnts

Urzędnicy przekonują, że najprostsze są dwa ostatnie rozwiązania. Profil Zaufany jest ważny przez trzy lata, ale w dowolnym momencie można przedłużyć jego ważność. Można też założyć tymczasowy profil zaufany, który będzie ważny przez trzy miesiące. To narzędzie służy nie tylko do logowania się w e-Urzędzie Skarbowym. Przydaje się także podczas korzystania z innych portali administracji publicznej w Polsce. Niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że rozwiązanie wykorzystała w swoich usługach Poczta Polska.

Aplikacja mObywatel jako sposób logowania się do usługi Twój e-PIT to nowość. Mimo to w związku z zeznaniem podatkowym logowano się nią 275,7 tys. razy. Należy jednak zaznaczyć, że w samej apce nie znajdziecie swojego e-PITa. Jak skorzystać z narzędzia? Wystarczy wejść na stronę urzadskarbowy.gov.pl i wybrać logowanie z wykorzystaniem aplikacji mObywatel. Pod wskazanym adresem znajdziecie informacje na temat dalszych kroków.

Przeczytajcie także: Alior oferuje usługi telemedyczne jako dodatek do konta

mObywatel jest aplikacją bezpłatną, można ją nazwać wirtualnym portfelem z dokumentami. Znajdziecie w niej odzwierciedlenie danych z dowodu osobistego, moduł mPojazd, zawierający dane z dowodu rejestracyjnego i polisy OC, mPrawo Jazdy, licznik punktów karnych czy e-recepty. Aby uruchomić mObywatela potrzebny będzie Profil Zaufany. Urzędnicy informują, że do tej pory z apki skorzystało 2,5 mln osób (jeszcze w połowie stycznia mowa była o 2 mln). Twórcy zapewniają, że projekt ten będzie rozwijany i pojawią się w nim kolejne usługi.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies