Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w aplikacji mObywatel już wprowadzone. Zniknęła mTożsamość. Pojawiła się Małopolska Karta Aglomeracyjna

Najnowsza wersja mObywatela, zawierająca spore zmiany zapowiedziane kilka tygodniu temu, już jest do pobrania z App Store oraz Google Play

Użytkownicy rządowej aplikacji mobilnej mObywatel już mogą pobrać z marketów App Store oraz Google Play aktualizację, zawierającą sporo ważnych zmian. Zapowiedziano je kilka tygodni temu, o czym mogliście przeczytać w tekście Zmiany w mObywatelu. mTożsamość zniknie z aplikacji.

Przeczytajcie także: Będą duże zmiany w aplikacji mObywatel

Spośród nowości najważniejszą wydaje się zastąpienie usługi mTożsamość nową usługą nazwaną tak jak cała aplikacja, a więc mObywatel. Funkcja ta zawiera więcej informacji osobowych niż dostępna dotąd mTożsamość, ale duża część z nich jest na pierwszy rzut oka ukryta. Żeby uzyskać do nich dostęp, należy zeskrolować stronę. Takie rozwiązanie ma lepiej chronić dane użytkownika podczas potwierdzania tożsamości w kontaktach np. z osobami kontrolującymi.

Kolejną nową funkcją rządowej aplikacji, która może ucieszyć mieszkańców stolicy Małopolski, jest możliwość dodawania do mObywatela Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. To narzędzie umożliwiające płatności za przejazdy komunikacją miejską w Krakowie i województwie małopolskim.

Przeczytajcie także: Allianz przejmie Avivę, także w Polsce

Natomiast mObywatel staje się aplikacją coraz bardziej przydatną. Umożliwia już, oprócz potwierdzania tożsamości, także przechowywanie informacji o prawie jazdy, dowodzie rejestracyjnym samochodu i wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia komunikacyjnego czy posiadaniu legitymacji szkolnej lub studenckiej. Pozwala także na odbieranie elektronicznych recept i zawiera bieżące informacje na temat koronawirusa.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies