Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mObywatel zyskuje na popularności. Rządową apkę zainstalowało już ponad 2 mln Polaków

Liczba użytkowników mObywatela wzrosła w ostatnich tygodniach, na co wpływ miało zapewne pojawienie się w niej modułu mPrawo Jazdy

Rząd pochwalił się statystykami dotyczącymi aplikacji mObywatel. Okazuje się, że trafiła ona już na ponad dwa miliony smartfonów z platformami iOS oraz Android. Dla porównania w ubiegym roku o tej porze apkę miało 892 tys. osób. Jeszcze pod koniec listopada mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że według operatora, aplikacji używa 1,65 mln obywateli. Skąd nagły przyrost? Możliwe, że odpowiada za to mPrawo Jazdy.

Przeczytajcie także: Inpost potwierdza: spółka chce wejść na giełdę w Amsterdamie

mObywatel to darmowa aplikacja rządowa, w której można przechowywać coraz więcej dokumentów. Jednym z ważniejszych elementów jest mTożsamość, czyli odzwierciedlenie danych z dowodu osobistego. Można jej użyć m.in. przy odbiorze paczki na poczcie czy podczas kontroli biletów w pociągu. Niestety, rozwiązanie to wciąż nie jest honorowane przez wszystkie instytucje. Z kolei mPojazd zawiera dane o pojeździe (lub pojazdach) posiadanym przez użytkownika apki. Dotyczy to m.in. informacji o OC czy terminie badania technicznego. W łatwy sposób można też sprawdzić licznik punktów karnych.

Przeczytajcie także: Visa nie przejmie fintechu Plaid

Aplikacja posiada również moduł związany ze zdrowiem. Z pomocą e-recept można w aptece łatwo zrealizować receptę (bez podawania numeru PESEL). Program zawiera też mLegitymacje, czyli dokumenty uczniów i studentów. Podobnie jak tradycyjne legitymacje uprawniają one np. do zniżkowych przejazdów. Ważną nowością jest z pewnością wspomniane już mPrawo Jazdy, które pojawiło się w apce na początku grudnia. Dzięki temu nie trzeba wozić ze sobą "prawka" w postaci dokumentu. Jego elektroniczne odzwierciedlenie może przydać się np. podczas stłuczki i konieczności podpisania oświadczenia dla potrzeb ubezpieczenia.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies