Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowości w mObywatelu. Aplikacja zyskała nowy pulpit i możliwość personalizacji

Od początku grudnia do aplikacji mObywatel będzie można dodawać prawa jazdy

Zespół odpowiedzialny za rozwój aplikacji mObywatel poinformował o wprowadzanych w niej nowościach. Użytkowników może zaskoczyć przede wszystkim nowy pulpit. W zamyśle twórców ma być bardziej przyjazny, ale najważniejszą cechą jest możliwość personalizacji. Ikony można pomniejszać i powiększać, a także ustawiać ich kolejność – w ten sposób na pierwszy plan wysuną się najczęściej wykorzystywane elementy. Nadal można je wyświetlać w formie listy, ale pojawi się także opcja siatki.

Przeczytajcie także: ZEN oficjalnie wchodzi na rynek

Twórcy apki zwracają także uwagę na zmiany w mPojeździe, do którego logowanie odbywa się teraz na podstawie mTożsamości. Za sprawą tej ostatniej nie trzeba już ponownie logować się Profilem Zaufanym, by pobrać dane samochodu. mPojazd doczekał się także nowych danych, wśród których można wymienić rodzaj drugiego paliwa alternatywnego, średnie zużycie paliwa, indywidualny poziom emisji CO2, wartość stanu licznika, jednostkę licznika, jednostkę stanu licznika, datę spisania licznika i podmiot wprowadzający.

Operator apki poinformował też o rozpoczęciu testów nowych powiadomień z mPojazdu na smartfonach z Androidem. Jeżeli to rozwiązanie będzie pozytywnie przyjęte przez użytkowników, zostanie wprowadzone także do innych dokumentów oraz dla użytkowników smartfonów z iOS. Jednocześnie przypomniano, że 5 grudnia w aplikacji pojawią się mPrawo Jazdy i licznik punktów karnych. Z kolei na przełomie roku w apce powinna już być mKDR, czyli mobilna Karta Dużej Rodziny. W dalszych planach jest także uruchomienie pierwszej legitymacji zawodowej.

Przeczytajcie także: mBank wchodzi do systemu Paybynet

mObywatel to darmowa aplikacja rządowa, w której można przechowywać niektóre dokumenty, w tym dowód osobisty, dowód rejestracyjny samochodu czy dokument poświadczający zawarcie obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego OC. Znaleźć można tam również e-recepty czy mLegitymacje, czyli dokumenty uczniów i studentów. Według operatora, z aplikacji korzysta ponad 1,650 mln obywateli. Niedawno w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że tożsamość w aplikacji można potwierdzać z pomocą systemu mojeID. Wcześniej zapewniał to jedynie Profil Zaufany.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies