Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
MojeID zapewnia już dostęp do aplikacji mObywatel. Nowości jest więcej

Aktualizacja aplikacji mObywatel pojawiła się w markecie Google Play. Użytkownicy iOS muszą na nią jeszcze poczekać

Potwierdziły się poniedziałkowe doniesienia serwisu cashless.pl, dotyczące nowości w aplikacji mObywatel. Właśnie pojawiła się aktualizacja tej apki, która umożliwia potwierdzanie tożsamości użytkowników za pomocą systemu mojeID. Na razie nowa wersja mObywatela widoczna jest w sklepie Google Play. W App Store nie mogę jej jeszcze znaleźć. Dotychczas dostęp do apki zapewniał jedynie Profil Zaufany.

Przeczytajcie także: Korzystacie z OLX? Uważajcie na oszustów wyłudzających dane kart

Twórcy mObywatela wraz z najnowszą aktualizacją wprowadzili też kilka innych rozwiązań. Część użytkowników zainteresuje zapewne informacja, iż w aplikacji pojawiła się funkcja Face Unlock – pozwala ona logować się za pomocą biometrii twarzy. Z kolei w mLegitymacji ułatwiono dostęp do numeru albumu (główne menu), co powinno zainteresować studentów. Przypomniano też, że za kilka tygodni (od 5 grudnia) do mObywatela będzie można dodawać prawa jazdy.

Przeczytajcie także: Nowa aplikacja mobilna od Link4

mObywatel jest aplikacją rządową, umożliwiającą korzystanie z takich dokumentów, jak mTożsamość (dane z dowodu osobistego), którą można wykorzystać zarówno na poczcie (podczas odbierania listów poleconych), jak i w internecie – np. na moje.pzu.pl. Rozwiązanie przyda się w pociągu, recepcji czy przychodni – zwłaszcza, jeśli ktoś nie chce nosić ze sobą portfela z dowodem. mObywatel to także ułatwienia dla posiadaczy legitymacji szkolnych i studenckich albo kierowców (mPojazd zawiera np. dane z dowodu rejestracyjnego pojazdu).

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies