Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Od dziś możecie jeździć bez "prawka" przy sobie. Jest już też aktualizacja mObywatela, z funkcją mPrawo jazdy

Aktualizacja mObywatela została udostępniona użytkownikom smartfonów zarówno z systemem Android jak i iOS

W marketach App Store i Google Play pojawiły się dziś aktualizacje rządowej aplikacji mobilnej mObywatel. Zawierają kilka ciekawych nowości, w tym przede wszystkim funkcję mPrawo jazdy, pozwalającą przechowywać w smartfonie dokument uprawniający do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wprowadzenie tej usługi jest możliwe dzięki nowym przepisom, które od dziś umożliwiają poruszanie się samochodami czy motocyklami bez "prawka" przy sobie.

Przeczytajcie także: Nowe płatności mobilne dla klientów BNP Paribas

W sytuacji, gdy nie ma obowiązku wożenia ze sobą Prawa jazdy, jego cyfrowy odpowiednik w aplikacji też nie jest obowiązkowy. Jak mówią jednak twórcy mObywatela, posiadanie mPrawa jazdy może się przydać w niektórych sytuacjach, np. podczas drobnej stłuczki niewymagającej wzywania policji. Uczestnik zdarzenia może nie chcieć spisać oświadczenia o stłuczce z kierowcą, który nie może okazać dokumentu potwierdzającego posiadanie prawa do prowadzenia auta.

Przeczytajcie także: Nowy pulpit w aplikacji mObywatel

Natomiast w najnowszej aktualizacji aplikacji mObywatel pojawiło się także kilka innych usług. Wśród nich warto wymienić licznik punktów karnych, który zawiera nie tylko samą informację o liczbie tych punktów, ale także datę ich otrzymania oraz opis sytuacji, w których zostały naliczone. W kolejnych wersjach aplikacji mają pojawić się powiadomienia push, za pomocą których apka będzie przypominać o zbliżającym się terminie badań technicznych czy kończącej się ważności policy OC.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies