Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe zastosowanie Profilu Zaufanego. Przy jego pomocy można korzystać z cyfrowych usług Poczty

Potwierdzając tożsamość Profilem Zaufanym klienci Poczty Polskiej mogą korzystać z takich usług cyfrowych jak m.in. Polecony do skrzynki

Poczta Polska informuje o wprowadzeniu nowego sposobu aktywowania kilku oferowanych przez siebie usług cyfrowych. Od teraz nie trzeba robić tego osobiście, odwiedzając placówkę, tylko można zdalnie, dzięki potwierdzeniu tożsamości za pomocą Profilu Zaufanego. Chodzi o usługi dostępne w ramach elektronicznych tzw. eFormularzy.

Przeczytajcie także: Już dostępny tymczasowy Profil Zaufany

Wśród usług Poczty, które można uruchomić od teraz bez wychodzenia z domu, są m.in. eINFO:awizo (umożliwia otrzymywanie informacji o oczekiwaniu przesyłki w placówce), Polecony do skrzynki (polega na wrzucaniu przesyłek poleconych do skrzynki na listy), Dosyłanie (przesyłane listów z jednego adresu pod nowy) czy Doręczenie na życzenie (umożliwia ponowne doręczenie awizowanej przesyłki poleconej).

Przeczytajcie także: eDowodem można potwierdzić Profil Zaufany

Profil Zaufany to usługa rządowa, umożliwiająca przede wszystkim korzystanie z portali administracji publicznej w Polsce. Założenie własnego PZ jest możliwe np. podczas wizyty w urzędzie skarbowym. Można to jednak zrobić całkowicie zdalnie za pośrednictwem bankowości elektronicznej (taką możliwość oferuje obecnie 11 banków, w tym zrzeszenia banków spółdzielczych BPS i SGB).

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies