Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Mastercard poszerza program Engage. Banki i fintechy łatwiej zaoferują wirtualne karty

Na platformie Mastercarda funkcjonuje między innymi polski fintech Verestro, w który zainwestowała amerykańska organizacja

Mastercard poinformował o rozszerzeniu platformy Engage. Pojawią się na niej podmioty technologiczne zapewniające wydawcom kart wsparcie w oferowaniu wirtualnych kart płatniczych (program Digital First). Dzięki temu fintechom i bankom łatwiej będzie zapewnić klientom całkowicie cyfrową, kompleksową obsługę płatności. W efekcie zbędne stanie się posiadanie tradycyjnej, plastikowej karty.

Przeczytajcie także: ING szykuje kilka nowości w usługach elektronicznych

Platforma Engage przeznaczona jest dla wydawców kart, właścicieli sklepów i producentów urządzeń z obszaru internetu rzeczy. Mastercard uruchomił ją na początku 2017 roku. Jedną z firm należących do tej sieci jest Verestro (dawniej uPaid) – pochodzący z Polski fintech specjalizujący się w rozwijaniu, integracji i zarządzaniu API dla banków i pozostałych firm z rynku finansowego. Podmiot świadczy usługi na czterech kontynentach, i jak informował serwis cashless.pl, Mastercard zainwestował w tę spółkę.

Oprócz Verestro do sieci partnerów Mastercard Engage należą Signzy (obsługuje cyfrowy onboarding i błyskawiczne usługi eKYC), Provenir (umożliwia podejmowanie decyzji dotyczących ryzyka w czasie zbliżonym do rzeczywistego), a także dostawcy platform przetwarzających płatności Galileo, i2c i Marqeta oraz Thales, który zapewnia kompleksowe wsparcie wdrożeń Digital First.

Przeczytajcie także: W mBanku założycie konto w nowy sposób

Sam program Digital First powstał, by wspierać wydawców w oferowaniu wirtualnych kart płatniczych. Dzięki wykorzystaniu technologii tokenizacji Mastercard można je zapisywać w smartfonach, smartwatch lub cyfrowych portfelach. Przykładem wydawcy, który oferuje swoim klientom wirtualne karty Mastercard, jest Twisto. Działający na polskim rynku fintech był pierwszym w Europie Środkowej, który uzyskał od Mastercard certyfikat Digital First. Twisto zobowiązało się, że do końca 2024 roku przestanie oferować plastikowe karty płatnicze.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies