Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Mastercard inwestuje w Verestro. Do niedawna polski fintech nosił nazwę uPaid

Verestro w języku esperanto oznacza "prawdziwy lider". Zacieśnienie współpracy z Mastercard ma mu pomóc firmie w ekspansji

Mastercard poinformował o inwestycji w Verestro, polski fintech, który jeszcze niedawno funkcjonował pod nazwą uPaid. Amerykańska organizacja ma wesprzeć spółkę nie tylko finansowo – zapewni jej także dostęp do swojej sieci partnerów. Dzięki temu startup będzie mógł znacznie szybciej rozwijać się na rynkach zagranicznych. Z kolei Mastercard chce mieć jeszcze większy udział w rozwoju rynku fintech.

Przeczytajcie także: Powstanie europejski system płatniczy

Verestro ma siedzibę główną w Warszawie, ale od kilku lat otwiera biura w różnych miejscach globu. Posiada już placówki w Sofii i Nowym Jorku, a niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl o otwarciu oddziału w Sao Paulo. Planowane jest stworzenie biur w Dubaju i Singapurze. Startup specjalizuje się w rozwijaniu, integracji i zarządzaniu API dla banków i innych firm z sektora finansów. Jego rozwiązania obecne są na ponad 20 rynkach, a 85 proc. przychodów generowanych jest z działań na rynkach zagranicznych.

Przeczytajcie także: Za ponad 3 mld zł Mastercard przejmuje fintech Finicity

Mastercard rozpoczął współpracę z Verestro (uPaid) już w roku 2011. Firma jako jedyna w Polsce i jedna z nielicznych na świecie, zdobyła w 2017 roku status platynowego partnera amerykańskiej organizacji. Fintech przeprowadził też wdrożenia rozwiązań płatniczych m.in. dla Austriacard, UBS w Szwajcarii, CSOB na Słowacji, MBK na Węgrzech czy Fidor Bank w Niemczech. Znajduje się też na przygotowywanej co roku przez cashless.pl Mapie Polskiego Fintechu.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies