Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Za ponad 3 mld zł Mastercard przejmuje fintech Finicity. Chce przyspieszyć rozwój w otwartej bankowości

Transakcja ma pozwolić zacieśniać współpracę organizacji z instytucjami finansowymi i fintechami na całym świecie

Mastercard poinformował o przejęciu północnoamerykańskiej spółki Finicity, która świadczy usługi dostępu do danych finansowych i analiz w czasie rzeczywistym. Transakcja opiewa na kwotę 825 mln dolarów (według dzisiejszego kursu to ok. 3,28 mld złotych), ale akcjonariusze firmy mogą otrzymać dodatkowe 160 mln dolarów, jeżeli spełnione zostaną warunki określone w umowie. Zespół i technologie Finicity mają pomóc Mastercardowi zwiększyć możliwości w zakresie otwartej bankowości.

Przeczytajcie także: Na polski rynek wchodzi globalna platforma płatnicza

Za sprawą przejęcia Mastercard chce m.in. rozszerzyć zasięg Finicity, by spółka ta była jednym partnerem zaspokajającym wszystkie potrzeby klientów z różnych segmentów rynku w zakresie danych, płatności i otwartej bankowości. Mowa jest także o zwiększeniu możliwości odpowiedzialnego zarządzania danymi. Finicity przykłada ponoć wagę do promowania praktyk bezpiecznej wymiany danych, współpracując przy tym z bankami i ich klientami.

Przeczytajcie także: Trwa burza wokół Wirecard

Mastercard chce również wzmocnić swoją pozycję w kontaktach z partnerami – fintechami oraz instytucjami finansowymi – w zakresie otwartej bankowości. Po integracji rozwiązań i doświadczenia Mastercard z nową platformą analityczną Finicity, należy się spodziewać usprawnienia procesu podejmowania decyzji kredytowych dla konsumentów i małych przedsiębiorstw. Połączenie narzędzi Finicity do weryfikacji właściciela konta z Mastercard New Payment Platform ma też usprawnić obsługę szybkich przelewów i płatności w czasie rzeczywistym.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies