Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Na polski rynek wchodzi globalna platforma płatnicza. Biuro w Warszawie otwiera Adyen

Firma dostrzegła rosnący potencjał handlu internetowego w Polsce

Firma Adyen poinformowała o poszerzeniu swojej działalności i wejściu na nasz rynek. Ma to być odpowiedź na rosnący potencjał segmentu e-commerce w Polsce. Jednocześnie fintech zapewnia, że chce być bliżej swoich klientów. A tych mu w Polsce przybywa. Na liście znaleźć można m.in. Booksy, e-obuwie, Bolt oraz platformę wymiany walut Cinkciarz. Z serwisu cashless.pl mogliście się także dowiedzieć, że partnerem Adyen został Blik.

Przeczytajcie także: W ciągu kwartału przybyło 700 tys. aktywnych użytkowników Blika

Za sprawą wspomnianej współpracy, zagraniczne platformy e-commerce mogą zaoferować klientom z Polski Blika jako metodę płatności. Partnerzy Adyen są w stanie dodawać płatności Blikiem bezpośrednio na swoich stronach, bez konieczności przekierowania na stronę dostawców płatności. Przy okazji tamtych doniesień, pojawiły się niepotwierdzone informacje na temat zaoferowania przez Adyen swoich usług klientom w Polsce.

Przeczytajcie także: Booksy wkracza do bankowości

Firma Adyen powstała w 2006 roku, obecnie posiada na świecie 22 biura, a jej roczny obrót wynosi blisko 240 mld euro. Holenderska firma zapewnia infrastrukturę łączącą przedsiębiorstwa bezpośrednio z głównymi systemami i metodami płatności preferowanymi przez konsumentów na całym świecie. Dotyczy to płatności w kanałach internetowych, mobilnych i w sklepach stacjonarnych. Platforma płatnicza obsługuje m.in. Microsoft, Facebooka, Spotify czy Ubera.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies