Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blik wśród rozwiązań płatniczych Adyen. Z polskiego systemu mogą korzystać zagraniczni giganci

Zagraniczne platformy e-commerce mogą zaoferować klientom z Polski Blika jako metodę płatności

Działająca na globalnym rynku korporacja Adyen poinformowała o udostępnieniu Blika w swoim portfolio. Oznacza to, że zagraniczne platformy e-commerce będą mogły zaoferować ten sposób płatności polskim kupującym. Klienci Adyen, wśród których znaleźć można Spotify, Ubera, Booking.com czy eBay mogą dodawać płatności Blikiem bezpośrednio na swoich stronach, bez konieczności przekierowania na stronę dostawców płatności.

Przeczytajcie także: mBank pierwszą instytucją z nową usługą Blika

Blik stał się bardzo popularnym rozwiązaniem w Polsce. Niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że jego użytkownicy w 2019 roku wykonali 220 mln transakcji (z czego aż 72 mln przypadło na czwarty kwartał). W ciągu pięciu lat od uruchomienia tego standardu płatności mobilnych takich transakcji było ponad 350 mln, a ich wartość wyniosła 47 mld zł. Operator systemu, spółka Polski Standard Płatności, zapewniał jednak, że nie zamierza na tym poprzestawać i chce się rozwijać, także na rynku międzynardowym. Stąd współpraca z Adyen.

Holenderska korporacja zapewnia infrastrukturę łączącą przedsiębiorstwa bezpośrednio z głównymi systemami i metodami płatności preferowanymi przez konsumentów na całym świecie. Dotyczy to płatności w kanałach internetowych, mobilnych i w sklepach stacjonarnych. Wśród nich znajdzie się Blik. W bieżącym miesiącu nastąpić ma integracja techniczna rozwiązania, a potem klienci będą mogli wdrożyć polski system na swoich platformach.

Przeczytajcie także: Orange Flex wprowadza wirtualną portmonetkę, którą można doładować Blikiem

Monika Król, wiceprezes PSP, przekonuje, że na tym międzynarodowy rozwój się nie skończy i będzie przybywać zagranicznych sklepów internetowych, które pozwolą płacić Blikiem. Warto dodać, że wedle niepotwierdzonych jeszcze informacji, Adyen wkrótce zaoferuje swoje usługi klientom z Polski.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies