Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Użytkownicy Alior Mobile mogą korzystać z automatycznych płatności za autostrady. Bank udostępnił usługę Autopay

Autopay to system do płatności za przejazdy niektórymi odcinkami dróg w Polsce

Klienci Aliora w aplikacji mobilnej tego banku mogą już korzystać z automatycznych płatności za przejazdy autostradami A1, na odcinku Toruń-Gdańsk, oraz A4, na odcinku Katowice-Kraków. O tym, że bank planuje wprowadzić takie udogodnienie dla użytkowników apki Alior Mobile, mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl pod koniec października. Rozwiązanie przygotowano we współpracy z Autopay Mobility, spółką wydzieloną niedawno z trójmiejskiej firmy Blue Media.

Przeczytajcie także: Coraz bliżej Autopay na państwowych autostradach

Klienci, którzy chcą korzystać z usługi Autopay w Alior Mobile, powinni ją aktywować w zakładce Autostrady. Muszą dodać dane pojazdu oraz wskazać konto, z którego automatycznie będzie pobierana opłata po przejeździe. Kierowcy korzystający z tego rozwiązania nie muszą zatrzymywać się przy bramkach wjazdowych na płatny odcinek. Wystarczy, że zwolnią, aby system odczytał tablicę rejestracyjną ich pojazdu, a szlaban podniesie się automatycznie. Faktury oraz historię wszystkich przejazdów użytkownicy znajdą później w swojej aplikacji mobilnej.

Przeczytajcie także: Aktualizacja mObywatela: można już jeździć bez "prawka"

Alior to kolejny bank, który umoźliwił w swojej aplikacji płatności za przejazdy autostradami. W podobny sposób z tej usługi mogą też korzystać m.in. klienci Millennium, Pekao, Pocztowego, ING czy PKO BP. Ten ostatni jako jedyny wykorzystuje w tym celu własne narzędzie przygotowane przez PKO Finat. Pozostałe instytucje współpracują z operatorem aplikacji Autopay. Z tego rozwiązania korzysta regularnie niemal 410 tys. osób, spośród których 18 proc. zarejestrowało się do systemu przez bankowość internetową lub mobilną. Warto też dodać, że płatności autostradowe można też realizować za pomocą aplikacji SkyCash.

W ostatnim czasie wprowadzenie płatności za autostrady do swojej aplikacji zapowiedział również Toyota Bank. Instytucja chce też umożliwić klientom płacenie za pomocą aplikacji za parkowanie w centrach miast.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies