Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blue Media otwiera nowy rozdział w płatnościach automatycznych. Wydzieliła usługę do spółki Autopay Mobility

Na czele nowego podmiotu stanęli Miłosz Kurzawski i Bartłomiej Gast

Trójmiejska firma Blue Media poinformowała o wydzieleniu ze swoich struktur nowej spółki Autopay Mobility. Nowa firma całość swoich zasobów skoncentruje na rozwoju płatności automatycznych Autopay. Podmiotem kierować będą Miłosz Kurzawski oraz Bartłomiej Gast, od wielu lat związani z Blue Media i odpowiedzialni na rozwój Autopay od debiutu usługi latem 2019 r.

Przeczytajcie także: Alior zapowiada wdrożenie Autopay

Automatyczne płatności za przejazdy autostradami cieszą się rosnącą popularnością. Z Autopay korzysta już ponad 400 tys. kierowców, którzy opłacili automatycznie prawie 4 mln przejazdów. – Zainteresowanie automatycznymi płatnościami za autostrady przeszło wszelkie oczekiwania, zarówno nasze, jak i naszych partnerów – operatorów autostrad – mówi Sebastian Ptak, prezes Blue Media. – Chcemy dalej rozwijać tę usługę, dlatego nieuniknionym krokiem było powołanie odrębnego podmiotu, który koncentruje się w stu procentach na tym zadaniu – dodaje Sebastian Ptak.

– Jako Autopay Mobility chcemy rozwijać usługi mobility nie tylko w Polsce, ale też w Europie i na świecie. Prowadzimy szereg rozmów z zagranicznymi partnerami, aby w najbliższych miesiącach uruchomić pierwsze usługi poza granicami Polski – deklaruje Bartłomiej Gast.

Przeczytajcie także: Konkurs Visy i Blue Media

Autopay umożliwia płatności za przejazdy m.in. autostradą A1 na całym, płatnym odcinku oraz na A4, między Krakowem a Katowicami. Aby skorzystać z usługi, należy dodać do aplikacji mobilnej swoją kartę płatniczą i wprowadzić numery rejestracyjne samochodu. Następnie przejeżdżając przez bramki na autostradzie, wystarczy zwolnić. System rozpozna numery rejestracyjne i podniesie szlaban, a należność zostanie pobrana z rachunku karty.

Autopay działa nie tylko jako oddzielna aplikacja. Część banków zintegrowała tę funkcję ze swoimi usługami bankowości mobilnej. Obecnie z Autopay bez konieczności instalowania tej aplikacji korzystać mogą klienci bankowości mobilnej Millennium, Pekao, EnveloBanku (Bank Pocztowy) i ING. Wdrożenie Autopay w najbliższym czasie zapowiedziały także Alior i SGB.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies