Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Coraz bliżej końca Wirecard. Część firmy zostanie przejęta przez Santandera

Hiszpański bank to kolejny podmiot, który uczestniczy w przejęciu niemieckiego fintechu

Banco Santander za 100 mln euro przejmie platformę technologiczną oraz "wysoce wyspecjalizowane rozwiązania" należące do Wirecard. Informuje o tym m.in. serwis Yahoo. Zatrudnienie w hiszpańskiej korporacji znajdzie około 500 pracowników z oddziału skompromitowanej firmy w niemieckim Aschheim. Jeśli na transakcję wyrażą zgodę organy regulacyjne, powinna być przeprowadzona do końca bieżącego roku. Santander zakłada, że ten ruch wzmocni jego pozycję na rynku usług płatniczych.

Przeczytajcie także: Pandemia o kilka lat przyspieszyła rozwój spożywczego e-commerce

To nie pierwsza transakcja przeprowadzona na gruzach Wirecard. Pod koniec września mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że portugalska firma SIBS, właściciel PayTel, przejęła marki płatnicze Romcard i Supercard, które jeszcze niedawno funkcjonowały pod szyldem Wirecard Romania. Z kolei pod koniec sierpnia okazało się, że fintech Railsbank przejmuje Wirecard Card Solutions, czyli brytyjską część niemieckiej korporacji. Podobne zmiany dotyczyły brazylijskiego oddziału Wirecarda oraz Wirecard North America.

Przeczytajcie także: Będzie więcej terminali płatniczych w sądach

Wszystkie te transakcje są pokłosiem afery, która wybuchła, gdy okazało się, że w księgach niemieckiego fintechu brakuje blisko 2 mld euro. Od tego czasu doszło już do kilku aresztowań menedżerów firmy, a jej były dyrektor operacyjny stał się jedną z najbardziej poszukiwanych osób na świecie. Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) skrytykował za uchybienia w tej sprawie Federalny Urząd Nadzoru Usług Finansowych, czyli niemiecki odpowiednik KNF.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies