Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Problemy Wirecard. Firma uznawana za perłę w koronie niemieckich fintechów "zgubiła" 2 mld euro

Kurs akcji spółki zapikował po doniesieniach o nieścisłościach w księgach

Zachodnie media donoszą o kursie akcji niemieckiej firmy Wirecard, który runął wczoraj po tym, jak pojawiła się informacja, że w księgach korporacji nie można znaleźć blisko 2 mld euro. To prawie jedna czwarta środków, jakimi Wirecard miał dysponować. Spółka z siedzibą w Monachium kolejny już raz była zmuszona przełożyć prezentację swoich wyników i zapewniła, że współpracuje z audytorem w celu wyjaśnienia sytuacji.

Przeczytajcie także: BNP Paribas aktualizuje aplikację GOmobile

W wydanym oświadczeniu Wirecard poinformował, że istnieją przesłanki, iż powiernik próbował oszukać przeprowadzającą audyt firmę Ernst & Young, by stworzyć błędne wyobrażenie o istnieniu takich sald gotówkowych. Warto dodać, że niemiecka spółka już trzykrotnie opóźniała publikację rocznych wyników. Serwis Finextra przypomina, że media od dłuższego czasu przyglądają się działalności Wirecard i ewentualnym manipulacjom wynikami.

Przeczytajcie także: Płatności Żappka Pay już dla wszystkich klientów

Wirecard to jeden z największych dostawców usług finansowych i technologii na europejskim rynku. Firma zajmuje się m.in. wydawaniem kart i przetwarzaniem płatności. Serwis CNBC podaje, że w pewnym momencie kapitalizacja korporacji wynosiła przeszło 24 mld euro, a spółkę uznawano za jeden z najciekawszych niemieckich fintechów. Po ostatnich spadkach Wirecard jest jednak wyceniany na niespełna 4 mld euro, a jego przyszłość wydaje się niepewna.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies