Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Nowość w sklepach Żabka. Płatności Żappka Pay już dla wszystkich klientów

Testy nowego rozwiązania Żappka Pay trwały kilka tygodni

Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, operator aplikacji żappka umożliwił mu właśnie korzystanie z płatności mobilnych Żappka Pay. Czytelnik zastrzegł jednocześnie, że wcześniej nie brał udziału w prowadzonych od kilku tygodni testach tej nowości. Sprawdziłem w swojej aplikacji i też mogę już korzystać z Żappka Pay. Wygląda więc na to, że właściciel sieci sklepów Żabka dotrzymał niedawno złożonej obietnicy i właśnie udostępnił nowe płatności wszystkim klientom.

Aby zapłacić za pomocą Żappka Pay, należy zainstalować na smartfonie aplikację mobilną żappka. Następnie trzeba do niej dodać swoją kartę płatniczą, a zabezpieczyć ją numerem PIN, skanem twarzy lub odciskiem palca. Kartę można dodać za pomocą zdjęcia czy czujnika NFC (przez zbliżenie jej do telefonu). Podczas zakupów należy pokazać obsłudze kod wyświetlony w aplikacji na smartfonie, a następnie potwierdzić płatność PIN-em lub biometrią. Proces jest obsługiwany przez firmę First Data, która dba o jego bezpieczeństwo.

Przeczytajcie także: Żabka uruchomiła testy Żappka Pay

Testy Żappka Pay rozpoczęły się w drugiej połowie maja w pięciu sklepach sieci – trzech w Poznaniu i dwóch w Warszawie. Zaproszonych zostało do nich kilkadziesiąt osób. Wśród nich znaleźli się pracownicy Żabka Polska i firm biorących udział w tworzeniu usługi. W kolejnej fazie do testów dołączyli także klienci korzystający z aplikacji żappka, którzy robią zakupy w tych sklepach.

Przeczytajcie także: Kolejna sieć handlowa wdroży płatności mobilne

Wielu czytelników sugeruje, że zaproponowane rozwiązanie nie ma przewag nad popularnymi płatnościami mobilnymi takimi jak Apple Pay i Google Pay. To prawda, ale należy podkreślić, że Żappka Pay nie chce z nimi konkurować. Jest przeznaczona dla klientów korzystających z programu lojalnościowego Żabki, którzy płacąc kartą czy przy pomocy Apple Pay, Google Pay lub innych tego typu rozwiązań i tak muszą uruchomić aplikację żappka, aby naliczyć sobie punkty za zakupy.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies