Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Żappka Pay we wszystkich sklepach sieci jeszcze w tym miesiącu. Będziecie płacić kodami?

Testy płatności Żappka Pay trwają od maja, a w połowie czerwca usługa trafi już do wszystkich sklepów sieci Żabka w Polsce

O tym, że właściciel sklepów Żabka zamierza wprowadzić własny system płatności mobilnych, mogliście przeczytać w tekście Po Lidlu przyszedł czas na Żabkę. Wkrótce płatności mobilne Żappka Pay. Dziś okazało się, że trwające od kilku tygodni testy zmierzają do szczęśliwego końca i już w połowie czerwca z płatności określanych nazwą Żappka Pay klienci sieci będą mogli korzystać we wszystkich sklepach z logo Żabka w Polsce.

Przeczytajcie także: Po Lidlu przyszła pora na płatności od Żabki

Aby zapłacić za pomocą Żappka Pay, należy najpierw zainstalować na smartfonie aplikację mobilną żappka. Następnie trzeba do niej dodać swoją kartę płatniczą, a następnie zabezpieczyć ją numerem PIN, skanem twarzy lub odciskiem palca. Kartę można dodać za pomocą zdjęcia czy czujnika NFC (przez zbliżenie jej do telefonu). Podczas zakupów należy pokazać obsłudze kod wyświetlony w aplikacji na smartfonie, a następnie potwierdzić płatność PIN-em lub biometrią. Proces jest obsługiwany przez firmę First Data, która dba o jego bezpieczeństwo.

Przeczytajcie także: Sieci handlowe chcą mniej płacić z obsługę kart

Testy Żappka Pay rozpoczęły się w drugiej połowie maja w pięciu sklepach sieci – trzech w Poznaniu i dwóch w Warszawie. Zaproszonych zostało do nich kilkadziesiąt osób. Wśród nich znaleźli się pracownicy Żabka Polska i firm biorących udział w tworzeniu usługi. W kolejnej fazie do testów dołączyli także klienci korzystający z aplikacji żappka, którzy robią zakupy w tych sklepach.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies