Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ta firma w Europie wdraża płatności Apple Pay. Niedawno założyła spółkę także w Polsce

Mowa o Wirecard oferującej aplikację boon, która swego czasu była już dostępna dla klientów z Polski

Boon to apka, którą można zainstalować na telefonach marki iPhone a następnie podpiąć do niej kartę bankową i korzystać z systemu Apple Pay, czyli płacić smartfonem na podobnej zasadzie jak kartą bezstykową. Mogą z niej korzystać np. mieszkańcy Wielkiej Brytanii czy Irlandii. Niestety nie jest dostępna dla użytkowników urządzeń iPhone z Polski. Choć nie zawsze tak było.

O aplikacji boon zrobiło się nad Wisłą głośno wiosną ubiegłego roku, kiedy okazało się, że metodą chałupniczą polscy właściciele iPhone'ów mogą ją instalować. W tym celu należało na potrzeby tej jednej operacji utworzyć Apple ID zarejestrowane w Wielkiej Brytanii. Aby to zrobić, wystarczyło po prostu zmienić region systemu iOS na Wielką Brytanię. Pozwalało to na instalację i aktywację aplikacji z polskiego numeru telefonu oraz dodanie karty wydanej przez dowolny bank z Polski. Jeden z moich znajomych przetestował to na własnym urządzeniu i się udało. Więcej na ten temat tutaj.

Przeczytajcie także: Przejazdy Uberem tańsze dla klientów Nest

Dla fanów urządzeń firmy Apple było to prawdziwe błogosławieństwo. Jak wiecie, Apple Pay w Polsce wciąż nie ma i na razie nie wiadomo, kiedy będzie. Aplikacja boon była więc dla polskich "ajfoniarzy" furtką do Apple Pay. Szczęście nie trwało jednak długo, bo wkrótce możliwość instalacji apki dla klientów spoza Wielkiej Brytanii została zablokowana.

Co ciekawe jednak niedawno operator aplikacji boon zarejestrował w Warszawie spółkę. Mowa o niemieckiej firmie Wirecard. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością pod taką nazwą od jesieni ubiegłego roku ma siedzibę przy ulicy Jasnej w Warszawie. Donieśli o tym niezawodni czytelnicy Cashless. Fakt, że to ten sam Wirecard, który oferuje boon, potwierdza choćby nazwisko Susanne Steidl, która zasiada we władzach zarówno niemieckiej jak i polskiej spółki pod tą nazwą.

Przeczytajcie także: Android Pay wkrótce dla klientów ING

Czy to oznacza, że wkrótce aplikacja boon oficjalnie zadebiutuje na polskim rynku? Wykluczyć tego nie można, ale na miejscu użytkowników telefonów z nadgryzionym jabłkiem w logo jeszcze bym się nie cieszył. Wirecard oprócz aplikacji boon prowadzi kilka innych działalności, jak choćby wydawnictwo przedpłaconych kart płatniczych czy dostępny także po polsku Checkout Portal, przez który oferuje rozwiązania płatnicze dla sklepów internetowych. Rejestracja spółki w Warszawie może więc mieć związek z innymi gałęziami biznesu Wirecard. Staram się to ustalić i jak tylko mi się to uda, z chęcią Wam doniosę.

A co z Apple Pay w Polsce? Na razie nic nie wskazuje, aby debiut tego rozwiązania tutaj był bliski. Co prawda raz po raz w różnych serwisach informacyjnych pojawiają się pogłoski, iż wkrótce amerykański system płatności będzie dostępny także dla Polaków. Z tego co wiem jednak, te doniesienia są bezpodstawne, a Polski aktualnie nie ma na liście wdrożeń Apple Pay w tym roku.

KATEGORIA
FELIETONY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies