Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple znalazło sposób na banki, które nie chcą współpracować przy Apple Pay. Po prostu je omija

Z nowego rozwiązania opartego o wirtualną kartę kredytową firmy Wirecard korzystać mogą mieszkańcy Wielkiej Brytanii i Francji

Tajemnicą poliszynela jest, że nie wszystkie banki na świecie garną się do współpracy z producentem smartfonów iPhone przy oferowanym przez niego systemie płatności Apple Pay. Problemem są koszty takiej współpracy w postaci obowiązkowego i wcale niemałego haraczu na rzecz firmy z Cupertino. Problem jest tym poważniejszy, iż niemal na całym świecie panuje tendencja do obniżania interchange. A to podstawowy dochód banków z obsługi transakcji bezgotówkowych.

Przeczytajcie także: Wykorzystali czeki Blik do kradzieży pieniędzy

Wydaje się, że Apple znalazł rozwiązanie swojego kłopotu – przy współpracy z firmą Wirecard zaoferował płatności w ciężar wirtualnej karty kredytowej o nazwie boon. W ten sposób uniezależnił się od banków. Płatności Apple Pay z Wirecard dostępne są od kilku miesięcy w Wielkiej Brytanii a od ubiegłego tygodnia także we Francji. To ciekawa alternatywa dla klientów, którzy chcieliby korzystać z płatności Apple'a, ale nie są użytkownikami kart banków współpracujących na tym polu z producentem telefonów.

Przeczytajcie także: Coraz bliżej do HCE w ING. Start w marcu

Łatwo wyobrazić sobie sytuację, w której Apple wprowadza swoje płatności w kolejnych europejskich krajach z pominięciem banków. Oszczędzi w ten sposób czas, który musiałby poświęcić na negocjacje i wdrożenia w każdym z nich. To oczywiście tylko dywagacje, ale jakby się zastanowić, to dlaczego miałoby to nie wyjść? Tutaj możecie zajrzeć na stronę karty boon z logo Mastercard. Występuje ona w trzech opcjach: Start, Basic i Plus. Każda z tych opcji to inne limity kredytowe oraz inne dostępne operacje.

Źródło: MacRumors

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies