Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Portugalski właściciel PayTel ponownie na zakupach. Tym razem SIBS przejął rumuńskiego lidera rynku płatności

To jedna z większych branżowych transakcji w regionie, ale strony nie ujawniły jej warunków

Portugalska firma SIBS, właściciel PayTel, przejęła kolejny biznes płatniczy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Tym razem padło na marki Romcard i Supercard, które jeszcze niedawno funkcjonowały pod szyldem Wirecard Romania. Największy procesor płatniczy rynku rumuńskiego posiada ponad ćwierć wieku doświadczenia, a usługi świadczył już w kilku krajach – głównie na Bałkanach.

Przeczytajcie także: Z Amazon One zapłacicie dłonią

Z komunikatu prasowego wynika, że przejmowany biznes będzie działał pod marką SIBS, a portugalska firma za sprawą tej transakcji chce umocnić swoją pozycję na europejskim rynku płatności cyfrowych. SIBS zapewnia, że dostrzega potencjał tkwiący w jednym z największych rynków Starego Kontynentu i chce wykorzystać jego możliwości stosując swoje know-how. Jednocześnie firma przypomina, że dwa lata temu dokonała innej ważnej transakcji w regionie – przejęła PayTel.

Na temat sprzedaży polskiego operatora terminali płatniczych przez firmę Comp mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl w czerwcu 2018 roku. Informowano wówczas, że SIBS za 34 mln zł nabył 55 proc. udziałów w spółce. Ustalono, że pozostałe 45 proc. papierów wartościowych będzie sprzedawane w transzach po 15 proc. Ich cena miała być ustalana na podstawie wyników PayTel w kolejnych latach. Strony przyjęły, że łączna cena za wszystkie akcje polskiej spółki nie przekroczy 200 mln zł.

Przeczytajcie także: 1Password pozwoli tworzyć wirtualne karty

Kilka miesięcy temu PayTel informował, że zarządza siecią ponad 50 tys. terminali płatniczych i obsługuje ponad 9 mln transakcji miesięcznie. W stosunku rocznym miało to stanowić wzrost o 50 proc. Na początku lipca okazało się, że na czele spółki stanął Bartosz Berestecki, który wcześniej był m.in. prezesem firmy PayU w Polsce. Przy okazji tej zmiany zapowiedziano nowy rozdział w historii firmy i potwierdzono, że SIBS poszukuje dalszych możliwości inwestycyjnych w Polsce. Transakcja w Rumunii pokazuje, że Portugalczycy poważnie podchodzą do rozwoju w całym regionie.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies