Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
Revolut Bank już w Polsce? Pierwsi klienci otrzymują propozycje zakładania kont objętych gwarancjami 

Brytyjski fintech wreszcie uruchomił w Polsce licencję bankową, którą w 2018 r. otrzymał od Banku Litwy

Czytelnicy cashless.pl donoszą, że pierwsi użytkownicy Revoluta otrzymują propozycje zamiany obecnych rachunków na konta bankowe. W aplikacji pojawia się następująca informacja:


Z przesyłanej informacji wynika, że jeśli klient fintechu zdecyduje się korzystać z usługi bankowej, jego pieniądze zostaną przelane na konto w Revolut Bank, "gdzie będą chronione w ramach systemu ubezpieczenia wpłat". Zgodnie z europejskimi przepisami, środki wpłacane na konta bankowe są objęte gwarancjami do kwoty 100 tys. euro.

Przeczytajcie także: Akceptacja kart i Blika w terminalu płatniczym

Biuro prasowe Revoluta zapytane o start usługi bankowej w Polsce na razie odmawia komentarza. Pytania w sprawie paszportyzacji licencji wydanej Revolutowi przez Bank Litwy wysłałem także do Komisji Nadzoru Finansowego. Gdy otrzymam odpowiedź, zaktualizuję ten, bądź napiszę kolejny tekst.

Revolut uzyskał pełną licencję bankową pod koniec 2018 r. Pierwsze usługi bankowe zaczął jednak oferować na Litwie dopiero w maju 2020 r. 300 tys. tamtejszym użytkownikom jego aplikacji. Fintech nie informuje, ilu z nich skorzystało z oferty.

Przeczytajcie także: "True names" ma poprawić sytuację osób LGBT+

W wyniku brexitu Revolut utworzył też na Litwie spółkę Revolut UAB, która przejmuje klientów z tej części Europy korzystając także z wydanej przez Bank Litwy licencji e-money (instytucja pieniądza elektronicznego). Migracja ma także umożliwić fintechowi zaoferowanie usług bankowych w krajach UE. Wygląda na to, że właśnie się zakończyła i Revolut uruchamia swój bank także w Polsce. Wcześniej fintech zapowiadał, że razem z kontem bankowym zaoferuje klientom nowe produkty, na przykład pożyczki.

AKTUALIZACJA

Tuż przed południem Revolut oficjalnie zakomunikował start usług bankowych w Polsce. Więcej na ten temat w tekście Revolut Bank już oficjalnie w Polsce. Zaproszenia do skorzystania z usługi będą wysyłane stopniowo.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies