Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rachunki z Aliora i Santandera dostępne w aplikacji IKO. Open banking wkracza do PKO BP

Wydłuża się lista banków, które eksperymentują z otwartą bankowością

Bank PKO BP ogłosił, że pilotażowa grupa klientów w najnowszej wersji aplikacji IKO na Androida może już uzyskać dostęp do kont kilku wybranych banków. To pierwsza w tej instytucji usługa z zakresu otwartej bankowości. PKO zapowiadał jej wprowadzenie w odpowiedzi na pytania serwisu cashless.pl, o czym pisaliśmy pod koniec sierpnia w tekście PKO BP też wchodzi w open banking. W aplikacji IKO znajdziecie rachunki m.in. z Aliora i Santandera.

Przeczytajcie także: Więcej możliwości dla małych firm w PKO BP

Aktualnie klienci tego banku mogą przeglądać w IKO konto Inteligo oraz rachunki prowadzone przez Santander i Alior, w tym T-Mobile Usługi Bankowe. Ta ostatnia marka wkrótce zniknie jednak z rynku, a użytkownicy TMUB zostaną przeniesieni do systemu Aliora. W dzisiejszym komunikacie PKO zapewnia, że lista banków włączonych do nowej usługi będzie systematycznie uzupełniania.

Przeczytajcie także: Z PKO BP możecie pogadać także na iPhonie

Wprowadzony przez PKO BP agregator rachunków to tylko jeden z przykładów open bankingu. Jego funkcjonowanie jest możliwe za sprawą wdrożenia dyrektywy PSD II. Jeżeli usługa ta będzie rozwijana, to klienci banku nie tylko uzyskają w jednym miejscu dostęp do danych z innych rachunków. Możliwe stanie się np. zlecanie w systemie tej instytucji przelewów z kont w innych bankach czy potwierdzanie zdolności kredytowej za pomocą historii transakcji na innych rachunkach.

Kilka dni temu pierwszą usługę z zakresu otwartej bankowości wprowadził też mBank. Jego klienci posiadający swoje główne konto w innej instytucji, mogą starać się w mBanku o pożyczkę na uproszczonych zasadach. Tym samym bank dołączył do grupy, w której znajdują się już Alior, BNP Paribas, ING, Millennium, Santander czy właśnie PKO. Niebawem w tym gronie ma się pojawić także Pekao.


Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies