Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Więcej możliwości dla małych firm w PKO BP. Bank udostępnił faktoring w serwisie iPKO

PKO BP jest kolejnym bankiem na polskim rynku, który pozwala na finansowanie faktur z poziomu serwisu transakcyjnego

PKO BP poinformował, że umożliwia małym i średnim firmom, korzystającym z iPKO, finansowanie faktur bezpośrednio po zalogowaniu na rachunek. PKO BP dołącza do grupy kilku banków, które oferują małym biznesom faktoring. Niedawno o udostępnieniu podobnej usługi informował m.in. mBank.

Przeczytajcie także: Nowe funkcje w serwisie iPKO biznes

Aby skorzystać z faktoringu w iPKO, należy zalogować się na rachunek, a następnie z menu Moja firma wybrać Finansowanie faktur. Jeżeli bank wcześniej przyznał limit na usługę, należy ją aktywować potwierdzając chęć korzystania z niej wybranym narzędziem autoryzacyjnym (np. kodem z SMS-a lub mobilną autoryzacją). Aby przekazać fakturę do finansowania, należy z zakładki Finansowanie faktur wybrać link Sfinansuj fakturę a następnie wgrać plik z dokumentem do systemu i określić parametry (okres finansowania i kwotę).

PKO BP deklaruje, że jest w stanie finansować do 100 proc. wartości faktur brutto. Z tym że potrąca prowizję za usługę, która wynosi 0,066 proc. za każdy dzień finansowania. Dzięki promocji do 31 sierpnia br. można skorzystać skorzystać z usługi bezpłatnie.

Przeczytajcie także: PKO płaci 200 zł za założenie konta

Faktoring to instrument mający na celu zapewienie płynności firmie. Jest więc narzędziem, które można stosować zamiast czy równocześnie np. z kredytem obrotowym. Firma faktoringowa, w zależności od rodzaju faktoringu, może wziąć na siebie (lub nie) także monitoring, windykację oraz ryzyko braku płatności. Wszystko zależy od ceny, ale generalnie faktoring jest droższy od kredytu. Jego zaletą jest natomiast mniej formalności koniecznych do uruchomienia usługi.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies