Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BNP Paribas jako trzeci bank z Polski oferuje aplikację Trusteer Rapport. Klienci mogą z niej korzystać za darmo

Wcześniej rozwiązanie firmy IBM wprowadziły Euro Bank i Idea Bank

BNP Paribas zachęca klientów do bezpłatnego instalowania aplikacji IBM Trusteer Rapport. Aplikacja chroni w trakcie korzystania z serwisu bankowości internetowej, zabezpiecza dane przekazywane drogą elektroniczną i zwiększa bezpieczeństwo w trakcie korzystania z przeglądarki internetowej w wypadku prób nieuprawnionych modyfikacji transakcji.

Przeczytajcie także: Idea Bank oferuje program do bezpiecznego bankowania

Jak działa aplikacja? Podczas każdego logowania do bankowości internetowej, Trusteer Rapport weryfikuje, czy komputer nie jest zarażony złośliwym oprogramowaniem. Jeśli okaże się, że logowanie nie jest bezpieczne, aplikacja informuje o tym użytkownika i usuwa lub dezaktywuje groźne pliki. Ponadto Trusteer Rapport wykrywa i następnie przerywa proces instalacji złośliwego oprogramowania, a także blokuje próby naruszenia zabezpieczeń przeglądarki oraz sesji w bankowości internetowej.

Instalacja aplikacji jest prosta, a samo korzystanie z niej nie wymaga żadnej dodatkowej konfiguracji. By zwiększyć bezpieczeństwo swoich danych i pieniędzy, wystarczy zwracać uwagę, czy (po dokonaniu instalacji) ikona, widoczna przy pasku adresu przeglądarki świeci się na zielono. Jeśli tak – serwis www jest chroniony.

Przeczytajcie także: BNP Paribas uruchomił czatbota EVĘ

BNP Paribas jest trzecim bankiem na polskim rynku, który zaoferował bezpłatnie IBM Trusteer Rapport klientom indywidualnym. Jako pierwszy zrobił to nieistniejący już Euro Bank (został przejęty przez Millennium). Później do korzystania z aplikacji zachęcał swoich klientów również Idea Bank. Co ciekawe wprowadzenie Trusteer Rapport przez Euro Bank stało się okazją do cyberataku. Przestępcy pod nazwą podobną do programu IBM rozsyłali złośliwe oprogramowanie. Warto też zaznaczyć, że wcześniej dostęp do Trusteer Rapport mieli już klienci firmowi BNP Paribas.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies