Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Idea Bank zaoferował klientom Trusteer Rapport. Wcześniej takie rozwiązanie bezpieczeństwa udostępnił Euro Bank

Oprogramowanie firmy IBM ma chronić m.in. przed popularnym wśród przestępców phishingiem

Idea Bank informuje w komunikacie prasowym o udostępnieniu klientom programu zwiększającego bezpieczeństwo korzystania z bankowości internetowej – Trusteer Rapport, autorstwa firmy IBM. To narzędzie, które zostało opracowane z myślą o zapobieganiu kradzieży danych bankowych przesyłanych drogą elektroniczną.

Przeczytajcie także: Uważajcie, gdzie sprawdzacie swoje PIT-y

Jak pisze Idea w swojej informacji, Trusteer Rapport działa dwutorowo – usuwa malware bankowy, jeżeli komputer został nim już zarażony i zapobiega kolejnym infekcjom podczas korzystania ze stron internetowych i aplikacji. Zatrzymuje też ataki phishingowe mające na celu kradzież danych. Program na bieżąco aktualizuje swoje bazy danych, aby wykrywać najnowsze zagrożenia. Po instalacji na komputerze Trusteer Rapport działa w tle i chroni połączenie internetowe z serwisem www Idea Banku.

Przeczytajcie także: Przygotujcie się na ekspansję Amazon Pay

Pierwszym bankiem na polskim rynku, który udostępnił narzędzie Trusteer Rapport był Euro Bank, który zrobił to wiosną 2015 roku. Co ciekawe sytuację tę wykorzystali także cyberprzestępcy, którzy rozesłali wówczas spam phishingowy zachęcający do instalacji fałszywego oprogramowania pod taką samą nazwą. Osoby, które wpadły w pułapkę złodziei, mogły wówczas stracić kontrolę nad swoimi rachunkami bankowymi i pieniędzmi. Pamiętajcie więc, że Trusteer Rapport instaluje się kilkając w link na stronie internetowej banku. W przypadku Idei jest on dostępny pod adresem: https://www.ideabank.pl/ibm-trusteer-rapport.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies