Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Pożegnanie z mobilnymi wpłatomatami. Idea Bank wycofuje innowacyjne rozwiązanie

Mobilne wpłatomaty Idei będą odbierać gotówkę od klientów tylko do końca lutego

Jak donoszą czytelnicy Cashless Idea rezygnuje z obsługi mobilnych wpłatomatów. Informację na ten temat otrzymali od banku za pośrednictwem poczty elektronicznej. Decyzję o wycofaniu usługi potwierdziłem przed chwilą na infolinii Idei. Mobilne wpłatomaty będą działać tylko do końca lutego bieżącego roku. Na razie nie wiadomo, czy kiedykolwiek wrócą na ulice polskich miast.

Przeczytajcie także: Idea ogranicza dostępność mobilnych wpłatomatów

Mobilne wpłatomaty to rozwiązanie innowacyjne na skalę światową a bank był wielokrotnie za nie nagradzany. Klienci posiadający rachunek i kartę Idea Banku mogą za pośrednictwem aplikacji zamówić mobilny wpłatomat na określoną godzinę i w określone miejsce. Usługa jest dla nich bezpłatna, jeśli wpłacają min. tysiąc złotych. W pozostałych przypadkach zamówienie wiąże się z opłatą w wysokości 50 zł. Obecnie mobilne wpłatomaty jeżdżą w kilku miastach w Polsce. Część z nich wyposażona jest we wrzutnie na bilon.

Przeczytajcie także: Pięć funduszy zainteresowanych przejęciem Getinu i Idei

Mobilne wpłatomaty służą nie tylko budowie pozytywnych relacji z klientami, głównie firmowymi, ale i poprawie płynności – w niektórych miesiącach klienci wpłacali za pomocą tych urządzeń ponad 100 mln zł. Od niedawna jednak Idea ogranicza dostęp do tej usługi. Od jesieni ubiegłego roku wpłatomaty jeżdżą tylko w dni powszednie – wcześniej pracowały także w weekendy. Całkowite wycofanie ich z oferty może mieć związek z planami połączenia banku z Getinem.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies