Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Idea Bank ogranicza dostępność mobilnych wpłatomatów. Będą jeździć tylko w dni robocze

Nie wiadomo, dlaczego bank zdecydował się na skrócenie tygodnia pracy dla wpłatomatów

Idea Bank poinformował swoich klientów, że od listopada jego mobilne wpłatomaty będą jeździć i odbierać gotówkę tylko w dni robocze od poniedziałku do piątku od godz. 8.20 do 21.20. Wcześniej urządzenie można było zamówić także w soboty. Bank nie wyjaśnia, dlaczego zdecydował się na ograniczenie dostępności swojej nowatorskiej usługi. Z biurem prasowym instytucji kontakt jest ograniczony i możliwy tylko przez pocztę elektroniczną. Na zadane przeze mnie kilka dni temu pytanie w tej sprawie do dziś nie otrzymałem odpowiedzi.

Przeczytajcie także: Idea Bank chce stworzyć chmurę faktur

Mobilny wpłatomat to wynalazek Idea Banku wprowadzony do oferty instytucji kilka lat temu za kadencji prezesa Jarosława Augustyniaka. Projekt zdobył wiele nagród, w tym międzynarodowych. Klienci posiadający rachunek i kartę Idea Banku mogą za pośrednictwem aplikacji zamówić mobilny wpłatomat na określoną godzinę i w określone miejsce. Usługa jest dla nich bezpłatna, jeśli wpłacają min. tysiąc złotych. W pozostałych przypadkach zamówienie wiąże się z opłatą w wysokości 50 zł. Obecnie mobilne wpłatomaty jeżdżą w kilkunastu miastach w Polsce, a w kilku dostępne są wersje z wrzutniami na bilon.

Przeczytajcie także: Idea Bank upomniany za brak trwałego nośnika

W lipcu Idea Bank chwalił się statystykami mobilnych wpłatomatów odnotowanymi w I poł. bieżącego roku. Okazało się, że za pośrednictwem tych urządzeń klienci zdeponowali w tym okresie prawie 672 mln zł, o 140 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Od dłuższego czasu bank zmaga się z różnego rodzaju problemami. W II kw. bieżącego roku odnotował rekordową stratę przekraczającą 400 mln zł.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: IDEA BANK

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies