Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy pomysł Idea Banku i Tax Care. Chcą stworzyć chmurę faktur

Szczegóły nowego rozwiązania mają zostać zaprezentowane podczas konferencji prasowej w najbliższy czwartek

O koncepcji stworzenia platformy pomagającej w wymianie faktur pomiędzy przedsiębiorcami, przedstawicielka Idea Banku wspomniała już podczas ubiegłotygodniowej konferencji Digital Banking and Paymenst Summit, jaka odbyła się w Warszawie. Niestety, nie chciała zdradzić szczegółów tego rozwiązania. Nieco więcej można natomiast dowiedzieć się z zaproszenia na konferencję prasową, które właśnie dotarło do redakcji Cashless.

Przeczytajcie także: Piąty bank udostępnił Masterapassa

Czytam w nim, że co roku w Polsce wystawia się 1,5 mld faktur a tylko 25 proc. z nich jest wysyłana elektronicznie. To utrudnia prowadzenie działalności, a dodatkowo naraża przedsiębiorstwa na różne ryzyka, gdyż sposób przechowywania i przesyłania dokumentów nie spełnia często standardów bezpieczeństwa. Tax Care i Idea Bank chcą ten problem rozwiązać wprowadzając rozwiązanie o nazwie Chmura Faktur. Już sama nazwa wskazuje więc, czym nowa platforma może być, ale o szczegółach będą mógł Wam napisać dopiero po czwartkowej konferencji prasowej.

Przeczytajcie także: Poczta Polska też ma swój kantor online

Idea Bank słynie z niekonwencjonalnych rozwiązań proponowanych obsługiwanym przez siebie przedsiębiorcom. Wśród wcześniej wdrożonych pomysłów warto wymienić np. mobilny wpłatomat, czyli zainstalowane w samochodach urządzenie umożliwiające przyjmowanie depozytów gotówkowych. Bank był też pierwszym na polskim rynku, który zaproponował dostęp do usług księgowych bezpośrednio w systemie transakcyjnym bankowości elektronicznej.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies