Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Poczta Polska też ma swój kantor online. Uruchomiła go we współpracy z Raiffeisen Solutions

Dzięki nowemu rozwiązaniu klienci mogą korzystać z esemesowych alertów kursowych oraz wymiany z odroczoną wpłatą, tak jak w Rkantor.com prowadzonym od dwóch lat przez spółkę córkę Raiffeisen Polbanku

Poczta Polska też chce zarabiać na wymianie walut. Udostępniła właśnie na swojej stronie internetowej kantor online. Skorzystała przy tym z rozwiązania obecnego od dwóch lat na polskim rynku, czyli Rkantoru oferowanego przez Raiffeisen Solutions, spółkę córkę Raiffeisen Polbanku posiadającą licencję krajowej instytucji płatniczej KNF-u.

Przeczytajcie także: Licencję KIP dostała spółka Fritz Group

Aby wymieniać waluty w kantorze poczty, trzeba założyć tam konto. Użytkownik potwierdza swoje dane przelewem bankowym lub osobiście w jednym z oddziałów Raiffeisen Polbanku. Gdy to już zrobi, może skorzystać z kilku udogodnień np. alertów kursowych czy wymiany z odroczoną płatnością. Pierwsze z tych rozwiązań polega na możliwości otrzymywania powiadomień SMS, jeśli kurs jakiejś waluty osiągnie założony przez Was poziom. Drugie udogodnienie pozwala kupić walutę, nawet jeśli w momencie zawierania transakcji na Waszym koncie w kantorze nie ma żadnych pieniędzy. Możecie je przelać w ciągu dwóch dni od nabycia dolarów czy funtów.

Przeczytajcie także: Idea Bank uruchamia kantor internetowy

Klienci kantoru Poczty Polskiej mogą korzystać także m.in. z darmowych przelewów w złotówkach do wszystkich banków w kraju. Bezpłatne są też przelewy walutowe, ale do trzynastu wybranych instytucji finansowych. Za przelewy zagraniczne pobierana jest stała opłata różna dla różnych walut. Nie przekracza ona jednak kwoty 15 zł. W kantorze można wymieniać 19 walut, m.in. euro, dolary amerykańskie, funty, franki szwajcarskie, japońskie jeny, dolary kanadyjskie, korony czeskie i ruble.

Kantory internetowe wśród tradycyjnych instytucji w Polsce są coraz popularniejsze. Wymianę walut online proponuje wiele banków. Niedawno swój kantor internetowy uruchomił Idea Bank, a wcześniej usługi tego rodzaju oprócz wspomnianego Raiffeisen Polbanku, znalazły się w ofercie m.in. Aliora, mBanku, BZ WBK czy ING.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies