Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Idea Bank uruchamia kantor internetowy. Także dla klientów indywidualnych

Z elektronicznej wymiany walut będą mogli skorzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci indywidualni

System bankowości internetowej Idea Cloud zyskał nową funkcję – kantor walutowy. Na platformie można kupować: euro, dolary, franki szwajcarskie, funty brytyjskie, korony norweskie, czeskie i duńskie, leje rumuńskie oraz jeny. Jak deklaruje Idea Bank skorzystanie z wymiany ma być niezwykle proste.

Przeczytajcie także: ING ostrzega klientów: Uważajcie na oszustów wyłudzających dane

W bankowości Idea Cloud kantor znajduje się pod zakładką o takiej właśnie nazwie. Jej rozwinięcie powoduje automatyczne przejście do platformy elektronicznej wymiany walut. Wystarczy wybrać walutę, rodzaj transakcji (kupno/sprzedaż), wpisać kwotę i zatwierdzić wybór. W przypadku podstawowych walut, czyli euro, dolara, franka szwajcarskiego i funta minimalna wartość transakcji dla przedsiębiorcy wynosi 250 jednostek, a maksymalna – 100 tys. Dla klientów detalicznych jest to odpowiednio: 125 jednostek i 50 tys.

Dodatkowe korzyści z wymiany w kantorze Idea Banku mają mieć klienci detaliczni, np. osoby spłacające kredyty walutowe. Mogą one wykonać po dwa przelewy miesięcznie w każdej z walut do innego banku bez żadnych opłat. Prowadzenie kont w poszczególnych walutach, których posiadanie jest niezbędne do zawierania transakcji, także nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. – Nasze kursy są bardzo zbliżone do aktualnych kursów na rynku międzybankowym, a prezentowane spready minimalne – podkreśla Monika Chwiedziewicz, dyrektor zarządzająca, odpowiedzialna m.in. za rozwój bankowości transakcyjnej w Idea Bank.

Przeczytajcie także: Ustawa o płatnościach: terminal nie zawsze będzie obowiązkowy

Idea to kolejny bank, który w ostatnim czasie wdrożył kantor internetowy. Tego rodzaju usługi są już dostępne m.in. dla klientów Aliora, mBanku, BZ WBK a od niedawna także ING. Banki coraz częściej oferują przy tym także karty wielowalutowe, co ostatnio zrobił np. Śląski. Idea Bank też ma taki zamiar. Jego karta wielowalutowa zadebiutuje na rynku prawdopodobnie w przyszłym roku.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies