Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
SoftPos Payarto już w środowisku produkcyjnym. Spółka pochwaliła się zrealizowaniem pierwszych płatności

Polski fintech zaczyna pilotaż swojego rozwiązania przy współpracy z firmą Worldline, działającą nad Wisłą m.in. pod marką SIX Payment Services

SoftPos, polski fintech założony przez managerów spółki Payarto i rozwijający własny terminal aplikacyjny, pochwalił się na swoim profilu w serwisie Linkedin przeprowadzeniem za pomocą apki pierwszych transakcji w środowisku produkcyjnym. Oznacza to, że terminal autorstwa polskiego fintechu dowiódł swojej gotowości do obsługi codziennych płatności. Spółka testuje swoje rozwiązanie przy współpracy z firmą Worldline, działającą w Polsce m.in. pod marką SIX Payment Services.

Przeczytajcie także: Worldline wdroży polskiego Soft POS-a

Przypomnę, że Soft POS (Softpos to nazwa własna spółki założonej przez managerów Payarto) to terminal w postaci aplikacji mobilnej do zainstalowania np. na smartfonach z anteną zbliżeniową NFC (podobną do tych obecnych w bankowych kartach bezstykowych) i działających w oparciu o system operacyjny Android. Pozwala przyjmować płatności m.in. kartami bądź smartfonami umożliwiającymi korzystanie z takich rozwiązań jak np. Apple Pay czy Google Pay. Instrument płatniczy, a więc np. kartę, należy zbliżyć w trakcie płatności do tylnej obudowy smartfona, na którym zainstalowany został Soft POS.

SoftPos Payarto to niejedyne tego rodzaju rozwiązanie. Tylko w Polsce testowane są co najmniej dwa konkurencyjne: pierwsze przez firmę Polskie ePłatności (projekt rozwijany wspólnie z Mastercardem) a drugie przez spółkę First Data Polska wspólnie z Visą i Samsungiem. Przedstawiciele polskiego fintechu deklarują jednak, że ich rozwiązanie ma przewagę nad konkurencyjnymi, bo można je instalować na dowolnym smartfonie z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 8.0. Inne terminale aplikacyjne często są przeznaczone do działania z konkretnym urządzeniem.

Przeczytajcie także: SoftPos nominowany do nagród cashless.pl w 2020 r.

Według obowiązujących obecnie standardów bezpieczeństwa za pośrednictwem terminali aplikacyjnych nie można akceptować płatności wymagających autoryzacji kodem PIN. Jeżeli więc kwota transakcji przekracza 100 zł, powinna zostać odrzucona. Twórcy Soft POS-ów mogą jednak ubiegać się w organizacjach płatniczych o specjalne zezwolenia na akceptację płatności o wyższej wartości. Przedstawiciele SoftPos zadeklarowali kilka tygodni temu, że reprezentowana przez nich firma wystąpiła już o odpowiednie certyfikaty do Mastercarda i Visy.

SoftPos znalazł się na Mapie Polskiego Fintechu 2020. Był także nominowany do tegorocznych fintechowych nagród cashless.pl, w kategorii Fintech Future.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies