Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Worldline wdroży Soft POS-a Payarto. Uruchamia pilota nie tylko w Polsce, ale i innych krajach Europy

Soft POS Payarto to pierwszy terminal aplikacyjny opracowany przez polski fintech

Firma Worldline, która w Polsce działa m.in. za pośrednictwem SIX Payment Services, poinformowała właśnie o uruchomieniu pilotażu terminala aplikacyjnego opracowanego przez polski startup Softpos (spółka założona przez ekspertów z innej firmy działającej w polskiej branży płatniczej – Payarto). Soft POS to aplikacja mobilna do zainstalowania na smartfonie lub tablecie z systemem Android i wyposażonym w komunikację NFC, która umożliwia przyjmowanie płatności zbliżeniowymi kartami bankowymi lub portfelami takim jak Apple Pay czy Google Pay.

Przeczytajcie także: Spółka Payarto pokazała swojego SoftPOS-a

Twórcy Soft POS-a z Payarto podkreślają, że w odróżnieniu od konkurencyjnych rozwiązań może on być zainstalowany na dowolnym urządzeniu z systemem Android 8.0 lub nowszym i jest gotowy do wdrożenia na wszystkich rynkach, na których działa Worldline, a więc nie tylko w Polsce. Dodatkowo, z myślą o średnich i dużych przedsiębiorstwach transportowych, Soft POS może być zainstalowany na popularnych w tej branży urządzeniach mobilnych firmy ZEBRA.

Przypomnę, że według obowiązujących obecnie standardów bezpieczeństwa za pośrednictwem terminali aplikacyjnych nie można akceptować płatności wymagających autoryzacji kodem PIN. Jeżeli więc kwota transakcji przekracza 100 zł, powinna zostać odrzucona. Twórcy Soft POS-ów mogą jednak ubiegać się w organizacjach płatniczych o specjalne zezwolenia na akceptację płatności o wyższej wartości. Cytowany w komunikacie Worldline Grzegorz Nowakowski ze spółki Softpos powiedział, że reprezentowana przez niego firma wystąpiła już o odpowiednie certyfikaty do Mastercarda i Visy.

Przeczytajcie także: Są nowe standardy dla terminali typu SoftPOS

Soft POS Payarto został po raz pierwszy zaprezentowany podczas ubiegłorocznego wydarzenia Impact. Mogliście o tym przeczytać w tekście Soft Pos Payarto gotowy. Spółka pokaże go na najbliższym wydarzeniu Impact. A Wy możecie zobaczyć już dziś. Na polskim rynku konkuruje z terminalami aplikacyjnymi wdrożonymi przez Polskie ePłatności i Mastercarda oraz z rozwiązaniem firmy First Data Polska opracowanym wspólnie z Samsungiem i Visą.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies