Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank wprowadził nowy sposób otwierania rachunków. Konto założycie za pomocą selfie

mBank dołącza w ten sposób do grupy kilku banków z Polski, które już wcześniej zaoferowały taką funkcję

W marketach App Store i Google Play pojawiła się aktualizacja aplikacji mobilnej mBanku, która zawiera zapowiadaną kilka tygodni temu nowość. Mowa o funkcji umożliwiającej nowym klientom zakładanie i aktywację rachunku po weryfikacji tożsamości za pomocą zdjęcia dowodu osobistego i selfie. Umowę zatwierdza się kodem otrzymanym w wiadomości SMS. Podobna funkcja ma pojawić się także w aplikacji na urządzenia Huawei.

Przeczytajcie także: mBank umożliwi zakładanie kont na selfie

mBank deklaruje, że tak założone konto będzie aktywne maksymalnie po jednym dniu roboczym. Jednocześnie klient będzie mógł zamówić kartę. Jeszcze przed otrzymaniem pocztą plastiku będzie mógł ją dodać do cyfrowego portfela i płacić mobilnie. Na razie dotyczyć to będzie tylko kart z logo Mastercard, które można będzie dodawać do Google Pay. Podobne rozwiązanie ma być dostępne także dla użytkowników kart z logo Visa.

mBank jest kolejnym bankiem, który umożliwi zakładanie rachunków przez nowych klientów za pomocą aplikacji i selfie. Ostatnio zrobiły to takie instytucje jak BNP Paribas, Millennium czy ING. Wcześniej usługa taka pojawiła się m.in. w Credit Agricole czy Pekao, a wkrótce ma ją udostępnić także PKO.

Przeczytajcie także: Logowanie za pomocy twarzy w apce na androidy od mBanku

Co ciekawe wkrótce w aplikacji mBanku ma pojawić się jeszcze jedna nowość, a mianowicie możliwość logowania na urządzeniach z systemem Android za pomocą biometrii twarzy. mBank będzie jednym z pierwszych banków na polskim rynku z taką funkcją. Jak donoszą czytelnicy, usługę tego rodzaju udostępnia już na wybranych telefonach ING.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies