Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Konto przez selfie założycie także w mBanku. Nowość jeszcze przed wakacjami

mBank nowy, zdalny sposób zakładania i aktywacji rachunków chce udostępnić pod koniec czerwca

mBank zapowiedział przed chwilą kolejną nowość w swojej ofercie, a więc możliwość zakładania rachunków za pomocą aplikacji mobilnej i przy wykorzystaniu selfie. Aby założyć tak konto, wystarczy z marketów AppGallery, Google Play lub App Store pobrać apkę mBanku. Następnie trzeba będzie wskazać rodzaj rachunku, jaki się chce otworzyć i wprowadzić swoje dane. W kolejnym kroku będzie się weryfikować tożsamość za pomocą własnego dowodu osobistego i selfie. Umowę będzie można zaakceptować kodem otrzymanym w wiadomości SMS.

Przeczytajcie także: Kolejne nowości pojawią się w mBanku

mBank deklaruje, że tak założone konto będzie aktywne maksymalnie po jednym dniu roboczym. Jednocześnie klient będzie mógł zamówić kartę. Jeszcze przed otrzymaniem pocztą plastiku będzie mógł ją dodać do cyfrowego portfela i płacić mobilnie. Na razie dotyczyć to będzie tylko kart z logo Mastercard, które można będzie dodawać do Google Pay. Podobne rozwiązanie ma być dostępne także dla użytkowników kart z logo Visa. Wkrótce też karty od razu po zamówieniu będzie można dodawać do Apple Pay. Za pomocą selfie, konta w mBanku będą mogły zakładać osoby dorosłe.

mBank jest kolejnym bankiem, który umożliwi zakładanie rachunków przez nowych klientów za pomocą aplikacji i selfie. Ostatnio zrobiły to takie instytucje jak BNP Paribas, Millennium czy ING. Wcześniej usługa taka pojawiła się m.in. w Credit Agricole czy Pekao, a wkrótce ma ją udostępnić także PKO.

Przeczytajcie także: Zakładanie konta przez selfie wkrótce w IKO

Co ciekawe w przeszłości mBank pozwalał już na zakładanie rachunków przez aplikację przy pomocy tzw. wideoweryfikacji, a więc podczas połączenia wideo. Później usługa została wycofana. mBank tłumaczył, że z powodów bezpieczeństwa. Jednak mówi się, że zakładanie rachunków przez połączenie wideo nie cieszy się popularnością wśród klientów, którzy zdecydowanie wolą wykorzystywać do tego selfie. Być może więc stąd wzięła się decyzja mBanku o wycofaniu poprzedniej usługi i wprowadzeniu nowej.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies