Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w regulaminach mBanku: nowości w kartach, kredytach i przelewach

Nowy regulamin mBanku ma wejść w życie w lipcu, ale niektóre anonsowane nowości trafią do oferty później

Na stronie internetowej mBanku pojawił nowy regulamin usług instytucji, który ma zacząć obowiązywać w lipcu. Nowy kształt dokumentu zapowiada sporo zmian w ofercie. Przede wszystkim mBank zastrzega, że w przyszłości dokumenty takie jak nowy cennik czy regulamin może wysyłać w zaszyfrowanych plikach. Kod do rozszyfrowania będzie przekazywany np. za pomocą wiadomości SMS.

Z nowego regulaminu wynika ponadto, że od 14 września bieżącego roku przelewy ekspresowe klienci mBanku będą mogli zlecać wyłącznie przez aplikację mobilną i internetowy serwis transakcyjny. Wychodzi na to, że możliwości takiej nie będzie w oddziale oraz za pośrednictwem call center.

Przeczytajcie także: mBank zmienia aplikację mobilną

Jednocześnie mBank rozszerzy funkcjonalność Blika o możliwość wysłania prośby o przelew do kilku osób jednocześnie. Przypomnę, że mBank był pierwszą instytucją w Polsce, która wprowadziła blikową prośbę o przelew (jest wysyłana przez aplikację mobilną do aplikacji innego użytkownika Blika). Do tej pory jednak można tylko wysyłać taką prośbę do jednej osoby. Opcja wysyłania do wielu osób jednocześnie pozwala np. na podział rachunku za wizytę w restauracji na kilku jej uczestników. Konkretna data wprowadzenia tej nowości ma być podana w późniejszym czasie.

mBank informuje także, że umożliwi korzystanie z kart przed otrzymaniem zamówionego plastiku. Wydaje mi się, że to nie do końca nowość, bo usługa taka dla wybranych, jeśli nie dla wszystkich kart jest już dostępna. mBank pisze jednak, że w aplikacji mobilnej dostępny będzie cały numer karty oraz kod zabezpieczający CVV2. To sugeruje, że zamówioną, ale jeszcze nieotrzymaną kartą będzie można płacić nie tylko przez Google Pay czy Apple Pay, ale także w internecie.

Wedle anonsowanych zmian w najbliższej przyszłości klienci otrzymujący nową kartę, aby ją w pełni aktywować, nie będą musieli realizować pierwszej transakcji stykowo. Wystarczy płatność zbliżeniowa, ale zawsze będzie ona wymagała podania kodu PIN, niezależnie od kwoty transakcji.

Przeczytajcie także: mBank wprowadził zdalny proces do hipotek

W nowym regulaminie mBanku pojawił się także zapis, że transakcje realizowane przez Google Pay będą mogły być autoryzowane nie tylko kodem PIN, ale także biometrią odcisku palca. Być może to zapowiedź tego, że już niedługo do usługi Google Pay trafi funkcja znana dotąd z konkurencyjnego rozwiązania – Apple Pay.

Z innych nowości, które udało mi się wyczytać, warto chyba wspomnieć o tym, że w Supermarkecie Funduszy Inwestycyjnych pojawi się możliwość zakupu jednostek zagranicznych funduszy inwestycyjnych. Natomiast klientom, którzy zaciągnęli kredyt hipoteczny po 21 lipca 2017 r. i spłacili go wcześniej, mBank automatycznie zwróci część kosztów związanych z jego udzieleniem. Z kolei klienci firmowy posiadający kredyt w tej instytucji muszą się liczyć z tym, że jeśli zakończą swoją działalność (firma zostanie wykreślona z bazy CEiDG i Regon), mBank automatycznie wypowie im umowę kredytową.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies