Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank wprowadził zdalny proces do hipotek. Ale nie można jeszcze nazwać tego kredytem mieszkaniowym online

W nowym procesie mBanku dokumenty przesyła się w postaci skanów lub zdjęć, a finalną umowę należy podpisać osobiście w oddziale

mBank dołącza do grupy kilku banków (m.in. ING i Pekao), które umożliwiają zdalne procesowanie wniosków o kredyty mieszkaniowe. Dzięki temu osoby starające się o hipotekę w mBanku, do oddziału będą musiały przyjść tylko raz, by podpisać finalną umowę. Cała reszta formalności ma odbywać się bez wychodzenia z domu – przez telefon oraz za pośrednictwem specjalnej aplikacji do przesyłania dokumentów, dostępnej w internetowym serwisie mBanku.

Przeczytajcie także: Fintech od hipotek w internecie zmienił właściciela

Jak informuje mBank, dotychczas proces ubiegania się o kredyt mieszkaniowy wymagał od klientów wielokrotnego odwiedzania placówki. Najpierw podpisywało się wniosek kredytowy, później – nieraz kilka razy, dostarczało różne dokumenty, aż wreszcie podpisywało umowę kredytową. Teraz potwierdzony razem z ekspertem wniosek podpisuje się w domu. Klient dostaje go na maila, drukuje i odsyła jego skan lub zdjęcie za pomocą aplikacji. Tak samo przesyła inne potrzebne dokumenty.

Przeczytajcie także: Załamanie w sprzedaży kart kredytowych

Decyzję o kredycie klient otrzymuje mailem lub od swojego eksperta hipotecznego. W placówce pojawia się więc tylko raz, by podpisać przygotowaną wcześniej umowę. Następnie, także zdalnie przez aplikację, wysyła do banku dokumenty niezbędne do wypłaty kredytu np. akt notarialny. – To duża zmiana w stosunku do dotychczasowego procesu. Jednocześnie klient nie jest w tym procesie sam. Na każdym jego etapie ma wsparcie swojego eksperta hipotecznego – mówi Marcin Konkel, wicedyrektor Departamentu Produktów Kredytowych w mBanku.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies