Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
To będzie pierwsza taka apka bankowa w Polsce. mBank wprowadzi logowanie biometrią twarzy na urządzenia z Androidem

Na razie banki pozwalają logować się w ten sposób jedynie na iPhone’ach

Dziś rano mBank poinformował o planach wprowadzenia nowej usługi do aplikacji mobilnej. Mowa o możliwości zakładania rachunków za pomocą weryfikacji tożsamości przez selfie. Okazuje się jednak, że to niejedyna nowość, jaka ma pojawić się w aplikacji mBanku na przełomie czerwca i lipca. Drugą będzie opcja logowania do apki na urządzeniach z Androidem przy pomocy biometrii twarzy.

Przeczytajcie także: W mBanku założycie konto za pomocą selfie

Jak na razie taki sposób logowania do aplikacji bankowych znany jest jedynie użytkownikom iPhone’ów. Z tego co się orientuję, aktualnie żaden bank z Polski nie pozwala na logowanie za pomocą biometrii twarzy na smartfonach z systemem Android. Brak tej funkcji bankowcy tłumaczą zwykle obawami o bezpieczeństwo. mBank zdaje się jednak znalazł sposób na to, aby ewentualne ryzyka z tym związane zminimalizować. Biuro prasowe instytucji informuje, że nowa wersja aplikacji na Androida będzie umożliwiać logowanie nie tylko przy pomocy biometrii twarzy, ale także przy pomocy tęczówki oka.

Przeczytajcie także: Millennium umożliwia zlecanie przelewów m.in. z konta w mBanku

Wprowadzając logowanie przy pomocy biometrii twarzy mBank może zapoczątkować nowy trend w polskiej bankowości mobilnej. Jeżeli rozwiązanie się sprawdzi, zapewne w jego ślady pójdą inne instytucje, choć ja osobiście uważam, że logowanie odciskiem palca jest wygodniejsze niż twarzą.

Natomiast wraz ze zbliżającą się aktualizacją aplikacji mBanku pojawi się w niej jeszcze kilka innych ciekawych opcji. Będzie można na przykład dodawać karty Mastercard i Visa do wszystkich portfeli cyfrowych: Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay jeszcze przed otrzymaniem plastiku. Klienci będą też mogli odsłonić dane karty nim otrzymają ją pocztą.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies