Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przelewy z ING i Santandera za pośrednictwem Millenetu. Millennium rozszerza usługi otwartej bankowości

Wcześniej za pośrednictwem serwisu Millennium przelewy mogli zlecać już klienci mBanku i PKO BP

Bank Millennium poinformował przed chwilą o uzupełnieniu listy banków, których klienci mogą zlecać przelewy za pomocą serwisu transakcyjnego Millenet. Od teraz znajdują się na niej ING Bank Śląski i Santander. Wcześniej Bank Millennium udostępnił usługę klientom mBanku i PKO BP. Millennium jest pierwszą instytucją na polskim rynku, która takie rozwiązanie zaproponowała. Lista banków, których klienci mogą korzystać z tej funkcji ma być wydłużana.

Przeczytajcie także: Otwarta bankowość w Millennium

Aby za pośrednictwem serwisu Millenet zlecić przelew z rachunku w jednym z czterech wymienionych banków, należy wybrać konto, które uprzednio zostało dodane w ramach usługi Finanse 360° i na odwrocie kafla z tym kontem wybrać opcję Przelew krajowy. Wówczas pojawi się formularz przelewu do wypełnienia, w którym klient wyraża też odpowiednie zgody. Po kliknięciu opcji Dalej zostanie przeniesiony do strony logowania banku, z którego konta zleca przelew. Po zalogowaniu się i potwierdzeniu operacji, klient zostaje z powrotem przeniesiony do Millenetu.

Przeczytajcie także: Jeszcze więcej usług open banking w Millennium

Wprowadzenie przez Millennium opisanej wyżej usługi było możliwe dzięki przepisom dyrektywy PSD II o tzw. otwartej bankowości. Dzięki nim klienci banków mogą w jednym miejscu zarządzać rachunkami z wielu instytucji. Mogą też udzielać zgody na dostęp do swoich danych na temat transakcji na rachunkach osobistych. Dzięki temu bank "x" może w łatwy sposób sprawdzać zdolność kredytową klienta na podstawie operacji na jego koncie w banku "y" i podejmować decyzje o udzieleniu finansowania.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies