Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Więcej otwartej bankowości w Millennium. Od teraz klientom Aliora i ING łatwiej starać się tu o kredyt

Za pośrednictwem serwisu Millennium można pobierać historię transakcji na rachunku w innym banku, potrzebną do wykazania zdolności kredytowej

Bank Millennium poinformował o kolejnym wdrożeniu z zakresu tzw. otwartej bankowości, wprowadzonej na podstawie dyrektywy PSD II. Teraz osoby posiadające konto w Millennium mogą po zalogowaniu do serwisu Millenet potwierdzać swoje dochody poprzez logowanie na konto w innym banku, jeżeli tam wpływa ich wynagrodzenie. Rozwiązanie jest wykorzystywane podczas składania wniosku o kredyt gotówkowy w Millennium.

Przeczytajcie także: Apple Pay i Blik wkrótce w BPS

Z informacji prasowej Millennium wynika, że na razie usługa jest dostępna dla klientów dwóch instytucji, czyli Aliora i ING. Ma być jednak sukcesywnie rozwijana a lista banków – rozszerzana. Z rozwiązania można korzystać podczas składania wniosku kredytowego nie tylko w serwisie internetowym, ale także w oddziale i w serwisie telefonicznym. W tej sytuacji wniosek wprowadzany jest przez doradcę, a gdy dochodzi do konieczności potwierdzenia dochodu, klient samodzielnie loguje się do banku i wskazuje konto, na które wpływa jego wynagrodzenie.

Przeczytajcie także: Millennium wprowadza kolejną nowość z obszaru open banking

Millennium chwali się, że jako pierwszy bank wprowadza taki proces kredytowy do trzech różnych kanałów dystrybucji (potwierdzanie dochodów wpływających na rachunek w innym banku poprzez otwartą bankowość oferuje jeszcze np. Alior). Wkrótce nowa opcja ma pojawić się także w aplikacji mobilnej Millennium. Bank ten jest też pierwszym w Polsce, który umożliwił zlecanie za pośrednictwem swojego serwisu przelewów z rachunku w innym banku. Więcej na ten temat w tekście Przelew z konta w PKO za pośrednictwem systemu Millennium? Od teraz mogą z tego korzystać pierwsi klienci.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies