Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Przelew z konta w PKO za pośrednictwem systemu Millennium? Od teraz mogą z tego korzystać pierwsi klienci

Millennium jako pierwszy bank na polskim rynku umożliwił zlecanie w swoim serwisie przelewów z rachunków w innej instytucji

Millennium pochwalił się przed chwilą, że jako pierwszy bank w Polsce zaczął korzystać z nowej opcji wprowadzonej przez dyrektywę PSD II, a więc możliwości zlecania transakcji płatniczych z rachunków w innych bankach. Na razie usługa została udostępniona pierwszym klientom korzystającym z usług Millennium i posiadającym jednocześnie rachunek w PKO BP. W najbliższym czasie z nowego rozwiązania będą mogli korzystać kolejni klienci PKO oraz osoby posiadające konta w innych instytucjach. Funkcja ma też pojawić się w aplikacji mobilnej Millennium.

Przeczytajcie także: Więcej zdalnych procesów w Millennium

Jak zlecić przelew z konta w PKO za pomocą Millenetu? Należy wybrać konto, które uprzednio zostało dodane w ramach usługi Finanse 360° i na odwrocie kafla z tym kontem wybrać opcję "Przelew krajowy". Po jej wybraniu pojawi się formularz przelewu do wypełnienia, w którym klient wyraża też odpowiednie zgody. Po kliknięciu opcji "Dalej" użytkownik zostanie przeniesiony do strony logowania PKO. Po zalogowaniu się i potwierdzeniu operacji zostanie z powrotem przeniesiony do Millenetu. Tu wszystkie zainicjowane w ten sposób transakcje będą widoczne w sekcji "Zainicjowane płatności".

Przeczytajcie także: Agregacja rachunków dostępna w Millennium

Jak wspomniałem, możliwość zleceń przelewów w jednym banku za pomocą serwisu transakcyjnego innego banku to element tzw. otwartej bankowości wprowadzonej przez PSD II. Innym jej elementem jest możliwość świadczenia usługi dostępu do danych rachunków prowadzonych przez inne banki. Millennium był jedną z pierwszych instytucji w Polsce, które wprowadziły taką usługę. Obecnie w Millenecie można podglądać stan kont i historię transakcji na rachunkach prowadzonych przez: Aliora, ING, mBank, Pekao, PKO i Santander.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies