Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ułatwienie dla użytkowników Kantoru PKO. Będziecie mogli kupować waluty, nawet nie mając środków na koncie

PKO wprowadzi wkrótce do swojego Kantoru możliwość płatności Blikiem, np. z rachunku prowadzonego w innym banku

PKO poinformował klientów o zmianach, jakie zamierza wprowadzić do regulaminu swojego Kantoru. Zapowiedział też ciekawą nowość, która wkrótce zostanie udostępniona. Mowa o płatności za kupowaną walutę Blikiem, np. środkami z rachunku prowadzonego w innym banku. PKO na razie nie zdradza, kiedy konkretnie nowa usługa wejdzie do oferty. Bank ma poinformować o tym w oddzielnym komunikacie na swojej stronie internetowej.

Przeczytajcie także: Twórcy ZenCardu odchodzą z firmy

PKO jest jednym z wielu banków na polskim rynku, które oferują internetowe kantory wymiany walut. W przeciwieństwie jednak do części konkurencji jak na przykład kantorów Aliora czy BNP Paribas, aby korzystać z usług Kantoru PKO, należy mieć założone konto w tym banku i zdeponowane na nim środki wystarczające do pokrycia kosztów zakupu waluty obcej. Umożliwienie płatności Blikiem należy więc uznać za ułatwienie dla klientów.

Przeczytajcie także: Nowość dla użytkowników Kantoru Aliora

Warto przypomnieć, że PKO oferuje też klientom kartę wielowalutową, którą można połączyć z rachunkami prowadzonymi w dziesięciu różnych walutach bez dodatkowych kosztów związanych z rozliczeniami. Podczas płatności w euro, dolarach czy funtach system banku rozpoznaje walutę transakcji i obciąża odpowiedni rachunek. Konta można zasilać kupując waluty w Kantorze PKO. Tylko gdy na odpowiednim rachunku nie ma pieniędzy, albo użytkownik płaci w walucie spoza listy oferowanych przez bank, transakcja obciąża konto złotowe, a wówczas pojawiają się koszty przewalutowania.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies