Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bezkasowe zakupy Amazona mogą pojawić się w innych sieciach, np. na lotniskach i w kinach

Według przecieków pierwsze "obce" wdrożenia technologii, wykorzystywanej przez Amazon Go, mają pojawić się na początku przyszłego roku

Jak donosi portal cnbc.com, Amazon prowadzi zaawansowane rozmowy z innymi firmami, które chcą wprowadzić u siebie jego technologię bezkasowej obsługi zakupów. Najbardziej zaawansowane projekty dotyczą działających na lotniskach marketów spożywczych Cibo Express oraz kinowych multipleksów Cineworld Regal.

Przeczytajcie także: W USA mają Amazon Go, a w Poznaniu działa Take&Go

Według chcących zachować anonimowość informatorów portalu koncern Jeffa Bezosa planuje, że "obce" sklepy czy placówki usługowe wykorzystujące technologię Amazon Go pojawią się już w pierwszym kwartale 2020 r. Natomiast na koniec przyszłego roku tego typu punktów ma być – jak to określono – "setki". Amazon zakłada, że wdrożenie jego technologii w innej firmie powinno trwać nie dłużej niż dwa tygodnie.

W opinii ekspertów Amazon chce w ten sposób zwiększyć swoją obecność w stacjonarnym handlu, aby firma mogła zmniejszyć zależność od zakupów online, w szybszym tempie i przy niższych kosztach, niż gdyby budowała własne sklepy. Chce też związać ze sobą firmy będące jego konkurentami, a przy okazji rozwinąć dzięki temu informatyczne usługi chmurowe. Na razie nie jest jasne, czy Amazon będzie pobierał procent od sprzedaży towarów za pomocą technologii Go czy może zdecyduje się na miesięczne opłaty od sklepów. Nie wiadomo też z jakiej aplikacji – amazonowej czy danego sklepu lub kina – będą korzystać klienci kupujący w ten sposób.

Przeczytajcie także: Kolejne miasto w USA chce zakazać bezgotówkowych sklepów

Amerykański gigant z obszaru e-commerce ma obecnie 16 sklepów Amazon Go działających w czterech miastach USA. Klienta śledzą czujniki i kamery, które rejestrują zabrane przez niego produkty. Płaci w aplikacji po przejściu obok bramek, podobnych nieco do tych antykradzieżowych, instalowanych za kasami w tradycyjnych supermarketach. Ta sama technologia działa też w księgarniach Amazon Books i sklepach pod marką 4-Star oferujących sprzęt elektroniczny, gadżety, gry komputerowe itp. W sumie to 36 placówek. Problemem dla firmy mogą być jednak pojawiające się w amerykańskich metropoliach regulacje, nakazujące sklepom przyjmowanie płatności gotówką.

Źródło: cnbc.com

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies