Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Amazon się poddał. Wprowadza w USA płatności gotówką dla kupujących online

Usługa nazywa się "Amazon PayCode" i umożliwia płacenie za zakupy internetowe za pośrednictwem firmy Western Union

Amazon poinformował, że rozszerza działanie usługi "Amazon PayCode" na Stany Zjednoczone. Dotychczas ta opcja funkcjonowała w 19 krajach, głównie Ameryki Południowej (Chile, Kolumbia, Kostaryka, Peru), Południowo-Wschodniej Azji (Indonezja, Malezja, Filipiny) oraz Afryki (Kenia, Tanzania). Teraz gigant handlowy tłumaczy, że zaoferował klientom w USA "większy wybór zakupów, umożliwiając im płacenie za nie online w dogodny dla nich sposób".

Przeczytajcie także: W USA mają Amazon Go, a w Poznaniu działa Take&Go

– Klienci powiedzieli nam, że doceniają wygodę płacenia gotówką – stwierdził Ben Volk, dyrektor ds. płatności w Amazonie, cytowany w komunikacie prasowym. "Amazon PayCode" pozwala kupującym online zapłacić w jednej z 15 tys. placówek Western Union. Po prostu przy internetowym zakupie klient wybiera opcję "Amazon PayCode", przesyła sobie na telefon komórkowy kod QR i numer, które następnie pokazuje agentowi Western Union i wpłaca gotówkę. Po złożeniu zamówienia ma na to 24 godziny. W przypadku zwrotu towaru też otrzymuje gotówkę.

To już drugie gotówkowe ustępstwo koncernu Jeffa Bezosa, tym razem o wiele większe niż poprzednio, bo dotyczy głównego biznesu. Wcześniej firma ułatwiła płacenie nieubankowionym klientom w 11 bezkasowych sklepach Amazon Go. Częściowo pod wpływem miejskich regulacji zakazujących wyłącznie bezgotówkowych placówek handlowych, wprowadzono usługę "Amazon Cash". Umożliwia ona klientom wpłatę gotówki w partnerskich sklepach (m.in. aptekach CVS i sieci spożywczej 7 Eleven) i tym sposobem doładowanie konta na Amazonie, co umożliwia zakupy w Amazon Go.

Przeczytajcie także: Bezgotówkowe sklepy Amazona jednak będą gotówkowe

Wygląda więc, że największa globalna korporacja e-commerce ugięła się pod szarą amerykańską rzeczywistością płatniczą. Według badań 79 proc. Amerykanów wciąż używa gotówki przy robieniu zakupów. Dzieje się to równolegle z wykorzystaniem kart, za pomocą których płaci jednocześnie 80 proc. pytanych. Natomiast Federal Deposit Insurance Corporation (amerykański odpowiednik polskiego BFG) szacuje, iż w USA ok. 8,4 mln gospodarstw domowych nie posiada konta w banku. W 2017 r. wyłącznie gotówką operowało 6,5 proc. Amerykanów.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies