Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejne dwa podmioty na liście ostrzeżeń KNF. Oba znajdują się w rejestrze małych instytucji płatniczych

Chodzi o spółkę ePłatności oraz firmę działająca do niedawna jako Rushpay

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała dziś komunikat o umieszczeniu na liście ostrzeżeń publicznych dwóch nowych firm. Wśród nich znalazły się spółka ePłatności siedzibą w Andrychowie oraz firma RPDP Robert Paszkowski z siedzibą w Warszawie, która działalność prowadziła do niedawna za pośrednictwem serwisu internetowego o nazwie rushpay.pl, a obecnie działa pod marką Paybylink.

Przeczytajcie także: Najpierw publiczne ostrzeżenie a teraz cofnięcie licencji

Ta druga firma współpracuje ze znanymi bankami i innymi instytucjami finansowymi, obsługując płatności sklepów internetowych. Na jej witrynie w tym kontekście wymienione są m.in. Blik czy mBank oraz sieci komórkowe T-Mobile i Plus. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował w komunikacie, że złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez tę firmę, które dotyczy działalności przedsiębiorcy jako biura usług płatniczych. KNF podał, że firma ta znajdowała się w odpowiednim rejestrze, ale od 5 sierpnia 2019 r. już jej tam nie ma.

Przeczytajcie także: Jest pierwszy polski fintech z dostępem do otwartej bankowości

Takie samo zawiadomienie wpłynęło wobec firmy ePłatności z Andrychowa. Na dość ubogiej w treści stronie internetowej firma opisuje, że zajmuje się "obsługą systemów płatniczych" oraz że "debiutowała na rynku telekomunikacyjnym, by z czasem spełnić się w roli pioniera płatności elektronicznych". Ta spółka była wpisana do rejestru biur usług płatniczych w okresie od 11 kwietnia 2018 r. do 10 lipca 2019 r. Co ciekawe jednak obie firmy, przed którymi ostrzega KNF, znajdują się na prowadzonej przez nadzór liście tzw. małych instytucji płatniczych.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies